İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kim’in katiline 34 yıl hapis talebi

Diyarbakır’da hizmet eden Güney Koreli Jin Wook Kim’i bıçaklayarak öldüren S.D.’ye 34 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Gazeteci İsmail Saymaz, 19 Kasım’da öldürülen Kim cinayetiyle ilgili dava dosyasına giren görüntülere ulaştı. Kim’in katili S.D.’nin takibi, MOBESE tarafından görüntülendi. Dava dosyasına giren görüntüler, sanığın daha önce verdiği ifadelerle örtüşüyor. 

Görüntülere göre 19 Kasım gecesi 22.24’te evden çıkıp Kardeşler Kıraathanesi’ne gelen Kim, arkadaşlarıyla sohbet etmeye başlıyor. Yaklaşık bir saat sonra yani 23.22’de Katil S.D. (16) kıraathaneye gelerek Kim’in oturduğu masanın yanına oturuyor. Katilin gelişinden iki dakika sonra Kim, arkadaşlarıyla vedalaşarak kıraathaneden ayrılıyor ve evine doğru yürümeye başlıyor. Kim’den bir dakika sonra kıraathaneden kalkan S.D. maktulü 468. Sokak’ta takip ediyor.

Dava dosyasına giren ifadelere göre takipten bir süre sonra Kim’e yaklaşan S.D., cep telefonunu istedi. Kim vermemek için direnince S.D. bıçağını çekip sekiz kez sapladı. Kim’in telefonunu alıp kaçan S.D., bıçağı kanalizasyon deliğine attı. Olay yerinden kaçan S.D., polis ekiplerince yakalandı. S.D.’ye nitelikli öldürme suçundan 18 yıldan 24 yıla, nitelikli yağma suçundan da 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

https://www.hristiyanhaber.net/2020/02/27/kimin-katiline-34-yil-hapis-talebi/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın