İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hrant Dink davasında son dakika gelişmesi! FOX’un Haber Müdürü Ercan Gün hakim karşısında

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in 2007 yılında gazete binasının önünde öldürülmesine ilişkin devam eden davada kritik bir son dakika gelişmesi yaşandı. Aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edilen davada tanık olarak dinlenmesine karar verilen Kürşat Yılmaz FETÖ’nün kendisine ‘onların mafyası olmasını’ teklif ettiğini aktardı ve son dakika ifadesinde cinayetin kendisine ihale edilmek istendiğini “Bana Hrant Dink’in resmini göstererek ‘BUNU ÖLDÜR’ dediler” sözleriyle aktardı. FOX haber sunucusu Fatih Portakal’ın sahip çıktığı ve maaş vermeye devam ettiği FETÖ’cü Ercan Gün’ün ise tahliye talebi reddedildi.

Tarihler 19 Ocak 2007’yi gösterdiğinde saat 15:00 sularında genel yayın yönetmenliğini yürüttüğü Agos gazetesinin Şişli Halaskargazi Caddesinde bulunan binası önünde uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybeden gazeteci Hrant Dink’in cinayetine ilişkin davada yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı. Dink’in öldürülmesine ilişkin FETÖ şüphesinin de içerisinde olduğu bir biçimde yeniden ele alınan ve devam eden davada 76 sanık yargılanırken tanık olarak dinlenilmesine karar verilen Kürşat Yılmaz’ın verdiği son dakikaifadesi Dink cinayetinin çok sayıda isme ihale edilmek istendiğini ortaya koydu. Yılmaz’ın ifadesine göre kendisine gelen isimler Agos yönetmeni Hrant Dink’in fotoğrafını göstererek öldürülmesini istedi. İşte cinayete ilişkin ilerleyen davada alınan son dakika bilgisi ve Kürşat Yılmaz’ın ifadesindeki ayrıntılar;

76 SANIK YARGILANIYOR, AKYÜREK VE GÜN DE İÇLERİNDE…

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin davada FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada 6 tutuksuz sanık ile sanık avukatları ve Dink ailesinin avukatları hazır bulundu. Duruşmaya tutuklu sanıklar Ramazan Akyürek ile Ercan Gün ise tutuklu bulundukları cezaevinden SEGBİS yoluyla katıldı.

0x0-hrant-dink-cinayeti-davasina-devam-edildi-suc-orgutu-lideri-oldugu-iddia-edilen-kursat-yilmaz-taniklik-yapti-1582273631375

TANIK YILMAZ: “BENİ ÖLDÜRMEK İÇİN YAPIYORLAR!”

Duruşmada organize suç örgütü lideri olduğu iddia edilen ve tanık olarak dinlenmesine karar verilen Kürşat Yılmaz konuştu. Tutuklu bulunduğu Kocaeli Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS aracılığıyla katılan tanık Yılmaz verdiği son dakika ifadesinde “15 Temmuz 2016’da buraya sevk edildim. FETÖ, 15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olsa beni yolda, nakledilirken öldüreceklerdi. Kaçmışım gibi yapacaklardı. Bu cezaevini daha önce 7 sefer istemiştim, annem burada olduğu için. ‘Yer yok’ denilmişti bana. En son 8. başvuruda kabul ettiler ama 15 Temmuz darbe girişimini biliyordular. Abdullah Öcalan’ın yattığı İmralı Cezaevi’ne de nakil istemiştim, oraya da vermediler. Dertleri belli, öldürmek için yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

“FETÖ ‘GEL BİZİM MAFYAMIZ OL’ DEDİ”

İfadesinde FETÖ firarisi savcı Zekeriya Öz ile ilgili konuşan tanık Yılmaz, “Zekeriya Öz, Ergenekon davasında beni çağırttı. Kendisine Ergenekon diye bir örgüt bilmediğimi söyledim. Zekeriya Öz’ün cemaatçi, FETÖ’cü olduğunu biliyordum. Cemaatçiler, ‘gel bizim mafyamız ol’ diye teklifte bulundular. 2005’de İ. I. aradı. Bir MHP milletvekilinin ofisine gittik. Bir general geldi. Ö.K isimli bir hakim de vardı. İ.I.’ya herkes saygılı davranıyordu. Bir albay arkadaşım vardı. Birkaç gün sonra beni bir otele götürdüler, kayıtlarda var. Her gün sohbet ediyorduk. 15 gün otelde kaldım. Ö.K, Hüseyin albay ve İ.I. vardı. Bana Hrant Dink’in resmini gösterdiler, ‘bunu öldür’ dediler. Fotoğrafı göstereni hatırlamıyorum. ‘Bizim mafyamız ol’ dediler. Ben de ‘Ben bu işte yokum. Bu işe sakın girmeyin Bu tezgah Amerika tezgahı’ dedim. 15 yıldır yatıyorum. Hrant Dink ile ilgili o tarihten sonra başka irtibata geçmediler. Cinayetten sonra cezaevinde Erhan Tuncel benimle görüşmek istedi ama cezaevi idaresi görüştürmedi” dedi.

0x0-hrant-dink-cinayeti-davasina-devam-edildi-suc-orgutu-lideri-oldugu-iddia-edilen-kursat-yilmaz-taniklik-yapti-1582273629746

Tanık beyanlarının ardından söz alan tutuklu sanıklar tahliyeye ilişkin taleplerini dile getirdi. Duruşmada söz alan tutuksuz sanık Ali Öz ise, hastalığı dolayısıyla tedavi görmesi gerektiğini belirterek, ev hapsinin kaldırılmasını istedi.

Bir Anadolu insanı: Hrant Dink

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Ali Fuat Yılmazer, Ramazan Akyürek, Ercan Gün ve Muharrem Demirkale’nin tutukluluğunun devamına, Ali Öz’ün ise ev hapsinin kaldırılarak hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve imza şeklinde adli kontrol hükümleri uygulanmasına karar verdi.

0x0-hrant-dink-davasinda-son-dakika-gelismesi-foxun-haber-muduru-ercan-gun-hakim-karsisinda-1582280512935

ERCAN GÜN’ÜN TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ

FETÖ’den tutuklu FOX TV’nin haber müdürü ve örgütün karanlık isimlerinden olan Ercan Gün de hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Ercan Gün mahkemede, 44 aydır tutuklu olduğunu söyledi. FOX televizyonunda halen müdür olarak görevli olduğunu ve maaşının yatırıldığını ifade eden Gün, tahliye talebinde bulundu. Gün’ün tahliye talebi reddedildi.

770x406-azili-fetocu-ercan-gun-hakkinda-yeni-gelismeler-1509955741739


İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın