İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski MİT’çi Altaylı’nın 15 Temmuz akşamı aradığı AKP kurucusunun bilinmeyenleri

27.01.2020 08:18

Eski MİT’çi Enver Altaylı ifadesinde AKP Kurucusu ve halen Milletvekili olan ismi 15 Temmuz akşamı aradığını söylemişti.

“Mücahit Arslan” olarak biliniyor.

AKP Diyarbakır eski Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın oğlu. Yıllardır Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını yapan Mücahit Arslan, tam bir gölge adam.

“Erdoğan’ın sır küpü” olarak ifade edilen Ali İhsan Arslan’ın bilinmeyenlerini Odatv Editörü Caner Taşpınar, “Damat-Fethullahçıların AKP’li Kayınpederleri” adlı kitabında anlattı.

KRİTİK TOPLANTI

Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlığı koltuğuna oturan Ramazan Akyürek, 27 Şubat 2015’te Dink suikastı soruşturması kapsamında Ankara’da gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan kitapta, Ramazan Akyürek’in tıpkı Dink davası sanığı Erhan Tuncel gibi Yardımcı İstihbarat Elemanı yaptığı Orhan Aykut’un özel açıklamaları dikkat çekti.

Orhan Aykut’un kitapta yer alan açıklamalarından bir bölüm şöyle:

“27.12.2007 tarihinde İstanbul Kaşı Beyaz restoranında Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer ile birlikte akşam yemeği yediğimi TİB kayıtları ile tespit edebilirler. Ankara İlci Rönesans Oteli’nde İhsan Arslan, Mücahit Arslan, Ramazan Akyürek ve ben birlikte idim. O gün Ankara, Anafartalar’da patlama olmuş idi. (Görüşme tarihi 22 Mayıs 2007 C.T.) O gün saat 21:00 sıralarında silah-mühimmat gömme işleminin tamamlandığını bildirmek üzere sivil iki şahıs geldi. Ondan sonra dağıldık. Benim ve diğerlerinin orada bulunduğu TİB kayıtları ile kanıtlanabilir.”   

FETÖ mensubu eski istihbaratçı polis müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı dava kapsamında tutuklanmıştı.

Odatv.com


https://odatv.com/eski-mitci-altaylinin-15-temmuz-aksami-aradigi-akp-kurucusunun-bilinmeyenleri-27012025.html

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın