İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermenistan Sağlık Bakanı Arsen Torosyan İstanbul’da

Ermenistan Sağlık Bakanı Arsen Torosyan’ın önderliğindeki heyet Türkiye’nın İstanbul şehrinde Uluslararası Sağlık Örgütünün Avrupa bölge toplantılarına katıldı.

Arsen Torosyan İstanbul’da yaptığı konuşmada insanların sağlığının korunması ve hastalıkların önlenmesi bütün dünyada öncelik olarak nitelendirdi.

Günümüzdeki hayatta doğal ve sosyal şartlarının değişmelerine ve bunun sonucunda ortaya çıkan tahmin edilmeyen sorunlara değinerek Ermenistan Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada “Böyle durumlarda tabi bölgesel faaliyetler çok önemli, çünkü hastalıklar ve virüsler sınırlar tanımıyor, onlar için ülke, ırk anlayışları yoktur. Dolayısıyla ekolojik ve doğal facialar tüm dünyada yayılabilir ve tüm dünyayı tehdit edebilirler” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’ye yaptığı çalışma ziyareti çerçevesinde Ermenistan Sağlık Bakanı Türkmenistan, Özbekistan Sağlık Bakanlarıyla ve Gürcistan Sağlık Bakanı Yardımcısıyla bir araya geldi.

Türkmenistan Sağlık Bakanı Nurmuhammed Amanepesov Torosyan’ı Nisan ayında Aşgabat’a Özbekistan Sağlık Bakanı Alişer Şadmanov ise Haziran ayında Taşkent’e davet ettiler.

Ermenistan Sağlık Bakanının İstanbul Ermeni cemaatiyle de görüşmesi öngörülüyordu.

https://www.ermenihaber.am/tr/news/2019/02/15/Ermenistan-Sağlık-Bakanı-İstanbul-Türkiye/148050

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın