İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yunan galip geldi!

 

***Metinde yer alan görüşler yazar(lar)ına ait olup, HyeTert’in görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.***

Yunan, Anadolu coğrafyasında galip gelemedi! Doğru, ama Yunan, Türklere galip gelip, Müslüman Türk’ün yaşadığı bazı toprakları işgal etmeyi başardı!

Galip gelen Yunan’ın, Gümülcine’de ne eziyetler ne zulümler yaptığını en iyi bilen Batı Trakya Türk’üdür. Galip gelen Yunan’ın, Rodos’tan Müslüman Türk’ü, nasıl sürgün ettiğini, Rodoslu Müslüman Türk’e sormak lazım da, konuştuğunda “keşke Yunan galip gelseydi” diyene, o eziyetleri, o işkenceleri, dinletmek lazım, vicdanı aklı varsa.

Batı Trakya Türklerinin lideri Dr. Sadık Ahmet’i duymayanımız yoktur. Bütün platformlarda, Türklüğünden ve Müslümanlığından vazgeçmeyen, vazgeçemeyen bir Türk evladının yaşamış olduğu dramı tüm dünyaya duyurmaya çalışıyordu!

Galip gelen Yunan, Dr. Ahmet Sadık’ın iki kez işgal altındaki kendi halkının oyları ile kazandığı milletvekilliğini, yok saymıştı, “Türk” kelimesini kullandığından dolayı. Aslında yok sayılan Dr. Sadık Ahmet’in milletvekilliği değildi, yok sayılan aynı zamanda işgal altındaki Müslüman Türk’ün kimliği, özgürlüğü ve bağımsızlığı idi. Yok sayılan Türk’ün öz yurdu Gümülcine idi.

Galip gelen Yunan, Dr. Sadık Ahmet’i haklı davasından dolayı defalarca hapse attırmıştı. Dr. Ahmet Sadık bütün engellemelere karşı; Türklüğünden, Müslümanlığından, kimliğinden, bağımsızlık ve özgürlüğünden hiçbir zaman vazgeçmemişti.

Bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin ışığına dayanamayanlar tarafından, bu meşale, Lozan antlaşmasının yıldönümü olan 24 Temmuz 1995 yılında şüpheli bir trafik kazası ile söndürülmeye çalışılmış, Dr. Ahmet Sadık şehit edilmiştir.

Galip gelen Yunan, Gümülcine’deki halkın seçtiği Müftüyü tanımamaktadır. (Düşünsenize Fener Rum(Roma) Ortodoks patriğini, Türk Devlet ricalinin atamasını) Yahu seçilen Müftüyü, galip gelen Yunan niye tanımaz! “Keşke Yunan galip gelseydi” diyenler, diyenleri destekleyenler hiç düşündüler mi?

Galip gelen Yunan, Gümülcine’de Müslüman Türk’ün malına iş yerlerine, palikarya çetelerinin saldırmasına nasıl göz yummuştu! “Keşke Yunan galip gelseydi” diyenler sizler bu zulmü duymadınız, görmediniz değil mi?

Beyler kimsenin soyunda sopunda değiliz. Birilerinin aslı Rum veya Ermeni olabilir! Kimseyi ilgilendirmez. Beni ilgilendiren galip gelen Yunan’ın Müslüman Türk’e reva gördüğü ezadır cefadır.

Yunan Anadolu’da galip gelemedi. Anadolu’daki Müslüman Türk’ün nüfus cüzdanında İslam’ın simgesi ay yıldız var. Pasaportunda İslam’ın şiarı ay yıldız var. Siz hiç Gümülcine’deki Müslüman Türk’ün taşıdığı Yunan pasaportundaki haçı gördünüz mü?

“Keşke Yunan galip gelseydi” diyenler, diyenleri destekleyenler, yoksa gönlünüzde taşıdığınız gizli haçınızı, kimliğinizde ve pasaportunuzda görmek mi istiyorsunuz?

Ali Nezir


http://www.yenimesaj.com.tr/yunan-galip-geldi-H1307880.htm

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: