İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Paris Belediye Başkanı “Yerevan’daki TUMO Merkezi tüm Avrupa’yı heyecanlandırdı”

Fransa’nın başkenti Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Tumo Yaratıcı Teknolojileri Merkezi’nin Müdürü Marie Lou Papazian, Araştırma, Bilim ve İnovasyondan sorumlu AB Komisyonu Üyesi Carlos Moedas’ın katılımıyla “Paris TUMO Merkezi” açılış töreni yer aldı.

TUMO merkez açılışına Yerevan Belediye Başkanı Hayk Marutyan ve Eğitim Bakanı Arayik Harutunyan da katıldılar.

Anne Hidalgo ”TUMO Ermenistan’da kuruldu ve AB Komisyonu ve Carlos Moedas sayesinde şu an Paris’te de faaliyet yürütüyor. TUMO okulu, öğrencilerini heyecanlandırdığı gibi tüm Avrupa’yı da heyecandırıyor. Emeği geçen herkese teşekkürler” diye ifade etti.

Paris’te TUMO okulun açılışı,Yerevan ziyareti sırasında TUMO merkezinden esinlenen Hidalgo girişimciliğinin sonucunda hayata geçirildi.

‘Paris TUMO Merkezi’nde 4000 öğrenci eğitim alacak.

TUMO yaratıcı teknolojiler merkezi 2011 yılında kapılarını 12-18 yaşındakı gençlere açtı. Ücretsiz eğitim veren merkez Simonian Eğitim Fonu desteğiyle açıldı. TUMO merkezi, ilk olarak Yerevan’da kuruldu, daha sonra Ermenistan’ın diğer şehirlerinde de faaliyet göstermeye başladı.

TUMO, öğrencilere okulda öğretilmeyen alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri geniş imkanlar sunuyor. TUMO, sanat ve teknolojiyi birleştirerek gençlere web tasarımı, tasarım, robotik, animasyon, film ve daha birçok konuda eğitim veriyor. TUMO, gençlerin yaratıcılığını destekleyen özgür bir atmosfer sunuyor. Atölye çalışmaları dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar tarafından, gönüllü olarak yaptırılıyor.


https://www.ermenihaber.am/tr/news/2018/10/17/Paris-TUMO-Avrupa-Fransa-Yerevan-Ermenistan-Hidalgo/139342

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: