İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yunan metropolitler Türk iş adamının mezarında!

Fener Rum Patriği Bartholomeos ile birlikte Trabzon’a gelen Yunanistan’ın Drama, Neabolis ve Aynaroz metropolitleri Müslüman Mezarlığı’nı ziyaret etti. Yunan din adamları burada Fatih Camii imamı Temel Birinci ile birlikte İşadamı Efkan Başkan’ın geçen yıl vefat eden dedesi Ali Başkan’ın mezarında dua ettiler.

Fener Rum Patriği Bartholomeos ve beraberindeki heyet dün Sümela manastırındaki restorasyonları incelemek üzere Trabzon’a gitmişti.3 yıldır süren çalışmaları yerinde inceleyen heyeti, Trabzon’da kamu görevlilerinin yanı sıra işadamı Efkan Başkan karşıladı.

Sümela manastırındaki ziyaretin ardından yaşananlar ise hayli ilgi çekiciydi. Önce İşadamı Efkan Başkan’ın geçen yıl vefat eden dedesi Ali Başkan’ın mezarı ziyaret edildi. Ardından da hem Müslüman hem de Hristiyan din adamları ortak duaya durdu. Fatih camii imamı Temel Birinci mezar başında Drama, Neabolis ve Aynaroz metropolitleri ile birlikte dua etti. Ortak duayı Ortodoks din adamları ve imam “Amin” diyerek bitirdi.

 

Bu ilginç buluşmayı sosyal medya hesabından paylaşan Efkan Başkan, Patrik ve Yunanlı din adamları ile aileleri arasındaki dostluğun uzun yıllara dayandığını vurguladı.

Trabzon’da, bir Müslüman mezarlığında, metropolitlerle imamın birlikte yaptığı dua ise empati ve dostluk adına günün en güzel karesi oldu.


https://www.superhaber.tv/yunan-metropolitler-turk-is-adaminin-mezarinda-haber-143164

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: