İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’da St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kutlandı

Hatay Valisi Erdal Ata, Hristiyan hemşehrilerinin St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı kutlayarak, dünyada eşine az rastlanır derinlikte bir hoşgörüye sahip olan Hatay’da yaşamış kadim uygarlıkların bıraktığı mirasın en büyük zenginlikleri olduğunu belirtti.
HATAY (AA) – Hatay Valisi Erdal Ata, Hristiyan hemşehrilerinin St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı kutlayarak, dünyada eşine az rastlanır derinlikte bir hoşgörüye sahip olan Hatay’da yaşamış kadim uygarlıkların bıraktığı mirasın en büyük zenginlikleri olduğunu belirtti.

Vali Ata, Hatay’da Hristiyanların her yıl 29 Haziran’da kutladıkları St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bayramda dünya barışı ve insanlığın huzuru için yapılacak dualara yürekten katıldığını dile getiren Ata, şunları kaydetti:

“Dünyada eşine az rastlanır derinlikte bir hoşgörüye sahip olan ilimizde, üzerinde yaşamış kadim uygarlıkların bıraktığı miras bizim en büyük zenginliğimizdir. Bu zenginliğimizin kaynağı her dinden, her kültürden, gökkuşağı misali farklılıkları ve uyum içerisinde yaşamayı bir hayat tarzı haline getirmiş insanlarımızdır. Asırlardır hüzünlerimizi ve sevinçlerimizi paylaştığımız her inanç ve kültürden insanımızla daha mutlu bir geleceği el birliği ve aynı ideal ile inşa ediyoruz. İlimizi ve ülkemizi güçlü kılanın da bu duygu birliği olduğuna yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle, Hristiyan hemşehrilerimizin St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayram nedeniyle dünya barışı ve insanlığın huzuru için yapılacak dualara yürekten iştirak ediyor, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum.”

https://www.aa.com.tr/tr/pg/foto-galeri/hatayda-st-pierre-aziz-petrus-ve-pavlus-bayrami-kutlandi–/2/233475


Hatay’da St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kutlandı
Hatay’da ”St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı” kutlamaları kapsamında ayin düzenlendi. Antakya Ortodoks Kilisesi’nde gerçekleştirilen ayini Antakya Patrikhanesine bağlı Selefkiya Episkoposu Patrik Vekili Efrem El Maluli yönetti. İlahiler, İncil’den bölümler ile duaların okunduğu ayinde Hristiyan vatandaşlar mum yakarak dilekte bulundu. ( Salim Taş – Anadolu Ajansı )
28.06.2016 Salim Taş
2 / 15

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: