İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gedikpaşa Kilisesi Yönetim Kurulu’nun Ziyareti

26/03/2018

Gedikpaşa Sç Hovhannes Kilisesi Yönetim Kurulu’nun temsilcileri, 23 Mart 2018, Cuma, saat:14.00’te Patrikliğe bir ziyarette bulunarak Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan tarafından kabul edildiler.

 

Ziyaretin amacı son günlerde Patriklik ve Kilise Yönetim Kurulu arasında meydana gelen sorunu aydınlatmaktı. Sorunun kaynağı ise Kilise’nin ruhanisi Peder Zaven Bıçakcıyan’ın görev yeri değişikliğiydi.

 

Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri Patrik Genel Vekili’nin pederane bağışlayıcılığına sığınarak, davranışlarının Patriklik Makamı’na ve Ruhani Otorite’nin emirlerine karşı gelmek anlamını taşıdığının farkına vardıklarını ifade ettiler. Bu bağlamda da kararı Patrik Genel Vekili’ne bırakarak Kilise’nin ruhani görevlisinin Meryem Ana Yortusu’na kadar görevine devam etmesini rica ettiler.

 

Patrik Genel Vekili gecikmiş olan ancak takdire şayan bu tavır için teşekkürlerini iletti. Yönetim Kurulu’nun arzusuna olumlu cevap vermekle beraber ikili ilişkilerin gelişimini Patrikliğe saygı bağlamında takip edeceğini dikkatlerine sundu.

 

Patrik Genel Vekili kendilerine çalışmalarında başarılar diledi. Yönetim Kurulu üyeleri ise Patrikhane’de ayrılırken memnuniyetlerini ifade ettiler.


http://www.turkiyeermenileripatrikligi.org/site/gedikpasa-yonetim-kurulunun-ziyareti/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: