İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bekçiyan gitti, kriz bitti

Ermeni Patrikhanesi’ndeki Patrik Seçim krizinde yeni bir döneme girildi. Bundan böyle patriklik Makamına Aram Ateşyan vekâlet etmeye devam edecek.

BÜLENT ŞANLIKAN -HABER MERKEZİ

Almanya’dan Türkiye’ye yeni patrik seçimi için gelen Almanya Ermenileri Ruhani Önderi Başepiskopos Karekin Bekçiyan tarafından oluşturulan Seçim Tertip Heyeti’nin hem cemaat içinde hem de resmi makamlar nezdinde sorunlara yol açmıştı. HDP’li Garo Paylan ve ekibinin seçimleri manipüle etme yönündeki girişimleri iddiaları üzerine sertleşen tartışmaların ardından sözde Ermeni Soykırımı iddialarının savunucusu Ermenistan’ın Gugark Bölgesi’nin dini önderi Başepiskopos Sebuh Çulcuyan da patrik adaylığını açıklamıştı. Karekin Bekçiyan geçtiğimiz günlerde Değabah olarak görevi bitti ve Almanya’ya dönüş yaptı.

ERMENİSTAN: DEVLETLE UYUMLU ÇALIŞIN 

Aram Ateşyan AKŞAM’a konuştu:  Ermenistan Dini Yüksek Şura’sı bu konuyu gündeme taşımış, kilisemizin örf ve adetlerine göre ve devletle uyum içinde seçimin yapılmasını arzuladıklarını belirtmişlerdir. Bu çağrı bazı kesimleri mutlu etmese de, hem biz din adamlarını ve hem de cemaatin büyük çoğunluğunu rahatlatmıştır.


http://www.aksam.com.tr/siyaset/bekciyan–gitti-kriz-bitti-c2/haber-715256

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: