İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HAMAS’tan kilise açıklaması: Bu ABD planı…

Hamas, yaptığı açıklamada bu planın ABD’nin politikasının yansıması olduğu değerlendirmesi yaptı.

Hamas, İsrail’e bağlı Kudüs Belediyesi’nin, kiliseleri vergiye bağlama planının, ABD’nin politikasının bir yansıması olduğu değerlendirmesinde bulundu.   

Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, “Söz konusu adım, ABD Başkanı Donald Trump‘ın ve onun yönetiminin Filistin varlığını hedef alan karar ve politikalarının tehlikeli bir yansımasıdır.” ifadesine yer verildi.

“Karar dini savaşın devamıdır”  “Kiliselerin vergiye bağlanması Filistin halkına, Müslümanlar ile Hristiyanların kutsal saydığı mekanlara yönelik dini savaşın bir devamıdır.” değerlendirmesinde bulunulan açıklamada, Kudüs intifadasına ivme kazandırılması ve Filistin meselesinin tasfiyesini hedefleyen tüm plan ve projelere karşı İslam ümmetinin ayağa kalkması çağrısında bulunuldu.  

İsrail’e bağlı Kudüs Belediyesi, daha önce yaptığı açıklamada, kentteki kilise ve bu kiliselere ait gayrimenkulleri vergilendirme niyeti olduğunu açıklamıştı. Belediye, 882 kilise mülkünü vergiye bağlayacağını, yıllardır süregelen“vergiden muaf olma” durumunu kaldıracağını ve vergisi ödenmeyen mülklere el konulacağını beyan etmişti. 


http://www.yeniakit.com.tr/haber/hamastan-kilise-aciklamasi-bu-abd-plani-428628.html

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın