İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kayseri Halaçoğlu’ndan Fetullah Gülen Açıklaması

Halaçoğlu’ndan Fetullah Gülen açıklamasıBunun dedesi zamanından gelen bir sıkıntı varİYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, FETÖ Lideri Fetullah Gülen ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Halaçoğlu’ndan Fetullah Gülen açıklamasıBunun dedesi zamanından gelen bir sıkıntı var

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, FETÖ Lideri Fetullah Gülen ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Halaçoğlu, Gülen’in Ermeni olduğunu iddia ederek,Bunun dedesi zamanından gelen bir sıkıntı var. Baya ciddi bir katliam var Anadolu’da. Sonra Ermenistan’a gidip, Müslüman olarak geri dönmeleri söz konusu. Özel hatıratlarda var dedi. Halaçoğlu, İYİ Parti’nin seçime katılıp, katılmayacağı ile ilgili olarak da dikkat çeken açıklamalar yaparak, Yargıtay’da onadı ve sitesinde ‘seçime girebilir’ ifadesini de koydu. Ancak YSK hiçbir partiye uygulamadığını bize uyguladı, onu da aşacağız diye konuştu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Kayseri’de uydudan yayın yapan 38 Kent TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Partisinde kongre sürecinin başladığını ve devam ettiğini dile getiren Halaçoğlu, şu an için 60 ilde teşkilatlandıklarını ve ilçelerle birlikte ve bunu Yargıta’ya bildirdiklerini söyledi. Halaçoğlu, Yargıtay’da onadı ve sitesinde ‘seçime girebilir’ ifadesini de koydu. Fakat YSK başka hiçbir partiye uygulamadığı şeyi bize uygulamaya kalkıştı. ‘İl, ilçe kongrelerinizi yapmadınız’ dedi. Halbuki bundan önce bizim gibi kurulmuş 7 parti kurucularıyla büyük kongrelerini yapmışlardı ve seçime girmişlerdi. Ama bize böyle bir şey çıkarınca yarın bunu bahane ederek seçime sokmama gibi bir durumla karşılaşırız, düşüncesiyle bütün problemleri ortadan kaldıralım dedik ve Şubat ayında Türkiye’deki bütün ilçelerimizin kongrelerini tamamlama kararı aldık. Mart ayında da il kongrelerimizi tamamlayacağız. Nisan’ın ortalarında da büyük kongremizi olağanüstü olmak üzere tekrar yapacağız. Böylece o pürüzlerde ortadan kalkacakdedi.

NİYE BUNLAR KENDİ BÖLGELERİNİ KURTARMAYA GİTMİYORLAR

İYİ Parti olarak televizyonlara çıkartılmadıklarını kaydeden Halaçoğlu, İYİ Parti olarak bizler TV’lere çıkartılmıyoruz. A kanalında 4 kişi toplanmış, İYİ Parti’yi konuşuyor. Toplanmış ama İYİ Parti’den kimseyi davet etmiyorlar ifadelerini kullandı. Afrin operasyonunu desteklediklerini belirten Halaçoğlu, uygulanan politikanın yanlış olduğunu savundu. Halaçoğlu, şunları söyledi Biz Suriye’ye karşıyız, Esad’a karşıyız, Esad PYD’ye karşı, biz de PYD’ye karşıyız, Amerika dostumuz ama Amerika PYD’yi destekliyor. Kördüğüm olmuş bir işlem. Bazı meseleleri iktidar göremeyebilir. Biz yapıcı bir tavır takınıyoruz. Geç kalınmış bir harekat ama yapılması gerekiyordu . Türkiye’nin yarından tezi yok, Esad ile masaya oturup birlikte hareket etmesi gerekiyor . Çünkü Esad kendi toprağını kurtarsın. Ben askerimi, Mehmedimi oraya gönderiyorum, ama o da kendi askerini göndersin. Şimdi Suriye’den 3.5 milyon Suriyeli buraya geldi diyoruz. Bunların birçoğu eli silah tutacak insanlar. Niye bunlar kendi bölgelerini kurtarmaya gitmiyorlar da ben Mehmedimi gönderiyorum. Şunun için ben bunu sadece meşru görüyorum; terör örgütüne karşı mücadele ettiğim ve bana zarar vereceği için. Ama diğer taraftan Esad ile konuştuğum takdirde diyorum. Şimdi akılcı olmak lazım, duygusal davranamamak lazım. Çünkü devlet yönetiminde özellikle dış politikada hiç kimse ilanihaye düşmanınız olmaz dostunuz da olmaz. Çıkarımız varsa onu yapmak zorundayız. Esad ile hareket etmiş olsaydık, Rusya’yı da İran’ı da karşımıza almayacaktık. Sadece karşımıza alacağımız Amerika’ydı. Ama Esad hareket edeceği için bunlarla mücadele de o yer alacağı için ve Rusya’nın da desteğini İran’da aldığı için Amerika bu konuda yalnız kalacaktı. Buradaki denklem şu Amerika Ortadoğu’da kendine göre bir şekil vermek istiyor. Bu şekilde kendine uydu bir devlet yaratmak istiyor. En başından beri hedefi bu. Irak savaşı da bununla bağlantılı, Suriye’nin, Libya’nın, Türkiye’nin hatta karıştırılma sebebi de budur, açıkçası Amerika dost bir ülke değil.ö Türkiye’nin, Amerika’nın oyununa geldiğini öne süren Halaçoğlu, ‘Türkiye, Amerika’nın oyunlarına gelmek suretiyle büyük Ortadoğu projesinin içine girdi. Şimdi çıkmaya çalışıyor. Yanlış olduğu çıktı. İşte Sayın Cumhurbaşkanı iki gün önce ‘Obama da beni aldattı’ dedi. Hatta Trump’a ‘siz de Obama gibi yalan söylüyorsunuz’ dedi. Oraya kadar vardı iş. Buradaki politikanın yanlışlığı anlaşıldığına Amerika’nın da ne yapmak istediğini bildiğimize göre burada bizim Türkiye’nin çıkarlarını korumamız lazım. Ben Mehmedimin bir damla kanını neden onlarla değişiyim. Olacak şey değil diye konuştu.

FETÖ ERMENİ MİDİR SORUSUNA YANIT

Program sunucusu 38 Kent TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci’nin, FETÖ’nün bir kripto Ermeni olduğu belgeli midir sizdeki kaynaklarda sorusunu da yanıtlayan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Bunun dedesi zamanından gelen bir sıkıntı var. Baya ciddi bir katliam var Anadolu’da. Sonra Ermenistan’a gidip sonra Müslüman olarak geri dönmeleri söz konusu. Kimin ne kadar Müslüman olup, olmadığına biz karar veremeyiz. Allah’tan başka hiç kimse bunu bilemez, ama tarihi bir geçmiş varsa bu geçmişi ortaya koyuyoruz dedi. Halaçoğlu, Gazeteci Osman Çiftci’nin, Bu belgeli midir sorusuna da, Özel hatıratlarda var. Devlet belgeleri olarak söz konusu değil yanıtını verdi.

MHP’DE YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLSEYDİ, RÜZGAR ALACAK MIYDIK, ALACAKTIK

Halaçoğlu, İYİ Parti’ye yönelik FETÖ suçlamalarına da tepki göstererek, Buna sadece gülüyorum . Bizim partinin kuruluşuna baktığımızda daha önceden kurulması planlanmış bir parti değil. Bizim mücadelemiz MHP içerisinde yönetim değişikliğine yönelik bir mücadeleydi ve yeni bir parti kurmak değil parti yönetiminde bir değişikliğe gitmekti. Mümkün olmadı iktidar da dahil olmak üzere hepsi el birliğiyle delege imzaları toplandığı halde kongreye gitmediler. Dolayısıyla bu bizim irademiz dışında meydana gelen bir olaydır. Bizim yapmamız mümkün olmayan bir hadisedir. MHP’de bir yönetim değişikliğine gitseydik bir rüzgar alacak mıydık, alacaktık ama bu bugünkü gibi bir rüzgar olmayabilirdi. Bir de anayasa meselesi eklendi bunun üstüne. Bu anayasa teklifi ile daha önce MHP’nin de karşı çıktığı yarı başkanlık, partili cumhurbaşkanlığı ve başkanlık sistemine karşı olduğunu belirten bir tavrı vardı. Ama birdenbire bu tavır değiştirilip anayasa gündeme getirilince anayasada da partili cumhurbaşkanına onay verilince hatta cumhurbaşkanının olağanüstü yetkilerle donatıldığı bir sistem getirilince, bakın böyle bir ucube şey olmaz. Böyle demokrasi de olmaz. Böyle devlet de yönetilmez. Kişi bugün çok iyi olabilir yarın çok kötü kişiler de gelebilir. Dolayısıyla biz buna karşı çıkıyoruz dedik. Böyle bir anayasa olmaz tek adam yönetimidir bu. Sultanlık, krallık gibi bir şey. Referandum da hayır diyenleri terörist ilan ettiler. Biz de sonunda dedik ki bir parti kurmak zorundayız. Bu parti ne Amerika’nın ne şunun bunun iradesiyle kurulacak bir şey değil, çünkü olağanüstü şartlarda milletin ihtiyaç duyması sebebiyle kuruldu bu parti. Amerika’nın ihtiyacı sebebiyle değil. Bugün Amerika’nın en iyi geçindiği hükumettir şu an. Neden Teröristlere fiilen yardım eden bir Amerika mı var karşımızda, Afrin’de PYD’ye var. Peki onunla hala İncirlik’i kullandıran bir hükumet var mı, var. Kardeşim ben miyim Amerikan projesi yoksa başkaları mı En başından beri FETÖ ile kucaklaşan biz değiliz ki kendileri. Gidip ağlayanlar da onlar elini kürsüye dayayıp konuşan mesela Bekir Bozdağ. Şu an Türkiye öyle bir hale geldi ki hoşnut olmadığınız, rakip gördüğünüz kişilere hemen FETÖ damgası vurmak suretiyle içeri alabiliyorsunuz şeklinde konuştu.

GEÇMİŞTE DE BUNUN ÖRNEĞİNİ GÖRDÜK

İttifak ve Türk ifadesinin kaldırılması konusunda da yaşanan tartışmalara değinen Halaçoğlu, Bizim hiçbir partiyle ittifak kurma gibi bir durumumuz yok. 2’inci tura kalırsak da neden ittifak kuralım Parlamenter demokratik sistem istemiyorsa ben neyiyle ittifak kuracağım Bunun yanında fırsat kollayıp Türk ve Türkiye kelimelerini kurumlardan kaldırmaya çalışmanız bile zaten sizin ne yapmak istediğinizi ortaya koyuyor. Bu kadar şuursuzca bir şey olmaz. Geçmişte bunun örneğini gördüğümüz için şimdi artık düşünmeye bile gerek yok buna karar verirken. Çünkü ne diyordu geçmiş dönemde, ne mutlu Türküm kelimesi tahrik ediyor insanları bilmem kimleri veya tahrik ediyor bayrağı açarsanız diyorlardı. Milliyetçiliği ayaklar altına alıyordu. Bizim her geçen gün gücümüz artıyor. Bizi seçime sokmamak için her şeyi yapacaklar ama öyle bir ihtimal yok. Anayasa oylamalarında gördük evet diyen bloklar belliydi. AKP, MHP ve BBP ‘evet’ dedi. Geçersiz 1,5 milyon oyla kazandılar referandumu. Böyle bir ortamda kazanacaklarına inansalar çoktan erken seçim olmuştu Türkiye’de dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DE GÜÇLÜ ADAYLAR ÇIKARACAĞIZ

Yerel seçimlere de güçlü adaylarla gireceklerini anlatan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Biz çok ciddi adaylar çıkartacağız. Büyükşehirler’de çok güçlü tanınmış adaylarımız olacak. İYİ Parti’ye yönelik olarak, hiç kimsenin ummadığı bir dip dalgası gelecek, göreceksinizö şeklinde iddialı açıklamalarda bulundu. Halaçoğlu, MHP’den bir süre önce istifa eden MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş‘in baba ocak Kayseri’nin Pınarbaşı İlçe Belediye Başkanı Dursun Ataş’ın, İYİ Parti’ye katılıp, katılmayacağı yönündeki soruyu da yanıtlayan Halaçoğlu, ‘Tabi kendisi bilir ama ben gönlünün bizle olduğunu biliyorum. Bu sorunun ona sorulması gerektiğini düşünüyorum dedi.

PARA YATIRANI TUTUKLUYORSUN, AÇANI TUTUKLAMIYORSUN

Hükümetin FETÖ ile gerekli mücadeleyi yapmadığını da iddia eden Halaçoğlu FETÖ ile mücadele edildiğine inanmıyoruz. Sulandırılmış bir takım hususlar var ki siyasi ayağı olduğu gibi duruyor. Gidip bilmem neredeki bir öğretmeni tuttuğunuzda bu FETÖ ile mücadele olmuyor. Kim idare ediyor. Fethullah Gülen ilkokulu bile bitirmemiş, dışarıdan diploma almış bir kişi. Bunu kim vaiz olarak atadı Türkiye’de. Neye, hangi bilgisine dayanarak atadılar Bunu araştırmamız gerekiyor. Bu adamın kapasitesi nedir ki hem Türkiye’de hem dünyada böyle okullar açabilsin. Amerikanvari böyle okullar açabilsin İngilizce tedrisat yapsın ve en yetenekli, zeki çocukları aldıkları gibi bürokratların çocuklarını alsın. Bunu göz önüne almadan iyi araştırmadan siz FETÖ ile mücadele edemezsiniz. Hasret bitsin diyen ben miyim kardeşim Bank Asya’yı açan ben miyim kardeşim ya Para yatıranı tutukluyorsun, açanı tutuklamıyorsun ifadelerini kullandı.


https://www.sondakika.com/haber/haber-kayseri-halacoglu-ndan-fetullah-gulen-aciklamasi-10553326/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın