İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tüm Ermeni Konseyi kurulması kararı alındı

Ermeni Soykırımı 100. Yıl Etkinlikleri Devlet Koordinasyon Komisyonu 26 Eylül’de Tüm Ermeni Konseyi kurulması yönünde oybirliğiyle karar aldı…Vigen Sarkisyan açıklamasında Diaspora tüm toplum ve kuruluşlarıyla işbirliğiyle, önümüzdelki yıl 20 Eylül’e Ermenistan’ın Bağımsızlığının 25. Yıldönümü arifesine kadar Tüm Ermeni Konseyi ilk oturumunun yapılabilmes için herşeyin yapılacağı bilgisini verdi.

***
Ermeni Soykırımı 100. Yıl Etkinlikleri Devlet Koordinasyon Komisyonu 26 Eylül’de Tüm Ermeni Konseyi kurulması yönünde oybirliğiyle karar aldı. Bilgi Ermeni Soykırımı 100. Yıl Etkinlikleri Devlet Koordinasyon Komisyonu 6. Oturumu çerçevesinde basına açıklamada bulunan Cumhurbaşkanlığı Gn. Sekreteri, Komisyon koordinatörü Vigen Sarkisyan’dan geldi.
Sarkisyan bir Tüm Ermeni Organı tesis edilmesi önerisinin geçtiğimiz yıl Eylül’de Ermenistan-Diaspora Forumu esnasında cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan tarafından gündeme geldiğini hatırlattı.
Vigen Sarkisyan açıklamasında Diaspora tüm toplum ve kuruluşlarıyla işbirliğiyle, önümüzdelki yıl 20 Eylül’e Ermenistan’ın Bağımsızlığının 25. Yıldönümü arifesine kadar Tüm Ermeni Konseyi ilk oturumunun yapılabilmes için herşeyin yapılacağı bilgisini verdi.
Ermenistandan haberler – NEWS.am

Yorumlar kapatıldı.