İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ağayev En Başarılı Diasporacı Seçildi

Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları ve siyasi kuruluşlar, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi (BDM) Genel Başkanı İsmayıl Ağayev’i en başarılı diasporacı seçti… ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, sözde Ermeni soykırımının 100. yılının geçmesi her şeyin bittiği veya bu konunun sona erdiği manasına gelmemelidir. Bir atasözünü hatırlatmak isterim, ‘su uyur düşman uyumaz.’ Onun için bu meselenin üzerine gidilmeli. Türkiye-Azerbaycan ve diğer Müslüman ülkeler bir birliktelik yapmalılar. Bu Haçlı zihniyetine karşı 10 STK ve siyasi kuruluşun ortak kararı ile çalışmaları ödüllendirilen BDM Genel Başkanı İsmayıl Ağayev’i ve teşkilatını tebrik ediyorum. ( Demek ki, en az on ırkçı STK varmış. Bizimkiler bazıları işimize kimse karışmasın diyerek devletlerin soykırımı tanımasına karşı çıkarken, onlar bütün Müslümanları yanlarına almaya çalışıyor. HYETERT)

***
Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları ve siyasi kuruluşlar, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi (BDM) Genel Başkanı İsmayıl Ağayev’i en başarılı diasporacı seçti.
Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’nde (ASİMDER) STK’lar adına açıklama yapan ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, kendilerinin yıllardır Türkiye’de sözde Ermeni soykırımı ve Azerbaycan-Türkiye kültürünün tanıtımı ile ilişkilerinin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmakta olduklarını, yapmış oldukları bu çalışmalarda en çok fayda ve destek olan Azerbaycan BDM Başkanı İsmayıl Ağayev olduğunu söyledi. Gülbey, “Bu kapsamda Azerbaycan BDM Başkanı İsmayıl Ağayev’i en başarılı diasporacı ve kültür elçisi olarak seçtik. Kurmuş olduğumuz komisyonun 5 aday üzerinde yaptığı araştırma ve incelemede Ağayev isminin öne çıktığı ve tespit komisyonumuzun vermiş olduğu karar sonucunda BDM Genel Başkanı İsmayıl Ağayev seçilmiştir. Sözde Ermeni soykırımının 100. yılının geçmesi her şeyin bittiği veya bu konunun sona erdiği manasına gelmemelidir. Bir ata sözünü hatırlatmak isterim, ‘su uyur düşman uyumaz.’ Onun için bu meselenin üzerine gidilmeli. Türkiye-Azerbaycan ve diğer Müslüman ülkeler bir birliktelik yapmalılar. Bu Haçlı zihniyetine karşı 10 STK ve siyasi kuruluşun ortak kararı ile çalışmaları ödüllendirilen BDM Genel Başkanı İsmayıl Ağayev’i ve teşkilatını tebrik ediyorum. Ödülü de 21 Temmuz’da Azerbaycan başkenti Bakü’de kendisine taktim edecektir” diye konuştu.

Yorumlar kapatıldı.