İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartal Kilisesi İbadete Açılıyor

Kartal Surp Nışan Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, kilise din görevlisi Kd. Peder Krikor Damadyan önderliğinde, 3 Temmuz 2015, Cuma, saat 10:30’da, Patrikhane’yi ziyaret ederek, Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan tarafından kabul edildiler… Başkan Hovhannes Sahakoğlu ve arkadaşları, yenileme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu müjdesini verdiler. Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sunarak, takdis ve ibadete açılış törenleri için Patriklik Makamı’nın himayesini dilediler. Başepiskopos Aram, zorlu bir görevi tamamlamak üzere olan vakıf yönetim kurulu üyelerini tebrik etti. Yapılan görüşmeler sonucu, kilisenin 8 Ağustos 2015, Cumartesi günü ibadete açılmasına karar verildi.

***
Kartal Surp Nışan Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, kilise din görevlisi Kd. Peder Krikor Damadyan önderliğinde, 3 Temmuz 2015, Cuma, saat 10:30’da, Patrikhane’yi ziyaret ederek, Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan tarafından kabul edildiler.
Şehre uzak ve semtteki Ermeni cemaati sayısı azalan kilise, yenileme çalışmaları nedeniyle iki yıldan fazla bir süredir ibadete kapanmıştı. Başkan Hovhannes Sahakoğlu ve arkadaşları, yenileme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu müjdesini verdiler. Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sunarak, takdis ve ibadete açılış törenleri için Patriklik Makamı’nın himayesini dilediler. Başepiskopos Aram, zorlu bir görevi tamamlamak üzere olan vakıf yönetim kurulu üyelerini tebrik etti. Yapılan görüşmeler sonucu, kilisenin 8 Ağustos 2015, Cumartesi günü ibadete açılmasına karar verildi.  Başepiskopos Aram, kilise yararına yürütülen çalışmalarından dolayı, vakıf yönetim kurulu üyelerini ile maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen hayırseverleri takdis etti. İnananların kalbinde önemli bir yere sahip Surp Nışan Kilisesi’nin, ortak çalışmalar sonucu, yenilenmiş olarak ibadete açılacak olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Yürütecekleri çalışmalarda vakıf yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Yorumlar kapatıldı.