İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermeni vekil Markar Esayan’dan Sözcü’ye anlamlı cevap

AK Partili Ravza Kavakçı ve Markar Esayan; CHP’li Özcan Purçu; HDP’li Feleknas Uca ve Dilek Öcalan’ı manşetine taşıyan Sözcü, bu isimlerin etnik ve dini özelliklerini ön plana çıkararak ‘bizim sayemizde buralardasınız, değerimizi bilin’ mesajı vermeye çalıştı. “Atatürk’ün kurduğu bu cumhuriyetin değerini bilin” manşeti atan gazete, milletvekillerine akıl vermeye de çalışarak “Çünkü bu cumhuriyet sayesinde din, dil, ırk, görüş ayrımı olmadan herkes her mevkiye gelebiliyor, ülke yönetiminde yer alabiliyor” dedi… Sözcü’ye twitter hesabından tepki gösteren Esayan “Ben dahil bu kişiler AK Parti’nin sessiz devrimi sayesinde bugün Meclis’te. Sözcü’nün durumu olumlu görmesi de öyle” dedi.

***
Sözcü gazetesinin bugünkü ırkçı tweetine AK Parti milletvekili Marker Esayan’dan anlamlı bir cevap geldi.

Sık sık ırkçı manşetleriyle dikkat çeken Sözcü gazetesi, bugünkü manşetinde yine ayrımcı bir tavırla yeni Meclis’e ve üyelerine hiza vermeye çalıştı.
AK Partili Ravza Kavakçı ve Markar Esayan; CHP’li Özcan Purçu; HDP’li Feleknas Uca ve Dilek Öcalan’ı manşetine taşıyan Sözcü, bu isimlerin etnik ve dini özelliklerini ön plana çıkararak ‘bizim sayemizde buralardasınız, değerimizi bilin’ mesajı vermeye çalıştı.
“Atatürk’ün kurduğu bu cumhuriyetin değerini bilin” manşeti atan gazete, milletvekillerine akıl vermeye de çalışarak “Çünkü bu cumhuriyet sayesinde din, dil, ırk, görüş ayrımı olmadan herkes her mevkiye gelebiliyor, ülke yönetiminde yer alabiliyor” dedi.
”AK PARTİ SAYESİNDE SÖZCÜ GERÇEĞİ GÖREBİLDİ”
Manşetten ismini verdikleri Ravza Kavakçı’nın ablasının 16 yıl önce aynı Meclis’te neler yaşadığını, Ermeni, Kürt ve Çingenelere yapılan muameleyi hatırlatmak istemeyen gazeteye cevap o günleri hatırlayan AK Parti milletvekili ve haberde de adı geçen Markar Esayan’dan geldi.
Sözcü’ye twitter hesabından tepki gösteren Esayan “Ben dahil bu kişiler AK Parti’nin sessiz devrimi sayesinde bugün Meclis’te. Sözcü’nün durumu olumlu görmesi de öyle” dedi.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: