İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu Açıklaması

Karslıoğlu, Türklerin tarihleri ile her zaman yüzleşmeye hazır olduklarını ve bu konuda utanacak bir şeyleri olmadığını belirterek, “Ama Ermeni meselesinde, yüzüncü yılında ‘Ermenilere siz katliam yaptınız, Ermenileri siz yok ettiniz, onlara soykırım uyguladınız, bunu da kabul edin’ derseniz işte biz orada yokuz” diye konuştu. (Her devletin tarihinde utanılacak bir şeyler vardır. Yakın tarihten söz edersek, Dersim, Varlık Vergisi, 6/7 Eylül, Maraş olayları yoksa övünülecek şeyler mi oluyor? HYETERT)

***
Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları konusunda, “Bizim utanç duyacak bir şeyimiz yok” dedi.
Karslıoğlu, Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) Şehir Salonu’ndaki toplantısında yaptığı konuşmada, kimsenin Türklere kendi “tarihinden utanç duymasını” ve kendi “tarihiyle yüzleşmesini” söyleyemeyeceğini belirtti.
Karslıoğlu, Türklerin tarihleri ile her zaman yüzleşmeye hazır olduklarını ve bu konuda utanacak bir şeyleri olmadığını belirterek, “Ama Ermeni meselesinde, yüzüncü yılında ‘Ermenilere siz katliam yaptınız, Ermenileri siz yok ettiniz, onlara soykırım uyguladınız, bunu da kabul edin’ derseniz işte biz orada yokuz” diye konuştu.
Gelecek haftalarda yoğun bir şekilde Türklerin Ermeni iddialarını kabul etmesine ilişkin faaliyetlerin artacağını belirterek, “Kendi çocuklarımızın kendi tarihimizden ve Türk olmaktan utanç duymalarını sağlayacak bazıları. Bizim utanç duyacak bir şeyimiz yok” ifadesini kullandı.
Herkesin kendi tarihinden sorumlu olduğunu Türklerin de kendi tarihlerinden sorumlu olduklarını ve kendi tarihlerini de iyi bildiklerini vurgulayan Karslıoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Ama bizim de acılarımız var. Bizim de Kaflaslarda yaşadığımız katliamlar var. Bizim de Kafkaslardan göç ettirilen milyonlarımız var. Bizim de balkanlarda yaşadığımız büyük acılar büyük göçler var. Bizim Kırım’da yaşadığımız acılar, Ahıska’da yaşadığımız acılar, bizim Dağıstan’da, Balkanlarda yaşadığımız acılar herkesten daha fazla. Benim acımı niye kimse anmıyor. Niye benim acımı kimse duymuyor da illa başkasının acısı duyuluyor.”

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: