İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AK Parti Yönetiminde Keldani Hristiyan Üye

AK Parti’nin Diyarbakır’da yeni oluşturulan il yönetiminde Keldani Hristiyan bir üye de yer aldı.Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı 25 Ocak’ta gerçekleştirilen AK Parti Diyarbakır 5. Olağan İl Kongresinde belirlenen yeni yönetimde üniversite öğrencisi Keldani Emel Karadayı da yer aldı.

“BURADA OLMAKTAN MUTLUYUM”
Karadayı AA muhabirine, AK Parti’de yenilikçi ve değişimci bir parti olduğu için görev almak istediğini söyledi.
“Bir Keldani Hristiyan olarak kendimi AK Parti’de ifade etmek istiyorum. AK Parti bana bu fırsatı verdi. Bu partide bulunmamın nedeni yeni Türkiye hedefidir” ifadelerini kullanan Karadayı, şunları kaydetti:
“Bize inanç özgürlüğü verildi. Keldanice, Süryanice öğrenebiliyor, dilimizi özgürce konuşabiliyoruz. Bir Keldani olarak burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Geçen ay başbakanımızın ruhani liderlerimizle yemek yemesi bizi çok onurlandırdı. Ayrıca Yeşilköy’de kilise ve anaokulu inşa edilmesi de bize büyük mutluluk verdi.”
“BU YENİ TÜRKİYE’Nİ FOTOĞRAFI’DUR”
AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar da il yönetiminde bir ilke imza atarak, toplumun farklı kesimlerinden kişileri bir araya getirdiklerini söyledi.
“Bu yeni Türkiye fotoğrafıdır. Yeni üyemizle İslamafobinin arttığı bir dönemde Diyarbakır’dan dünyaya barış ve kardeşlik mesajı vermiş olduk” diyen Akar, “Toplumun bütün bileşenleri yeni Türkiye’de kendi kimlik ve inançlarıyla eşit ve özgür yurttaş olarak yaşayacaklarının inancını taşıyorlar. Biz de memnuniyetle toplumun farklı kesimlerinden Diyarbakır gerçeğini yansıtan insanları AK Parti bünyesine kattık” ifadesini kullandı.
AK Parti Yönetiminde Keldani Hristiyan Üye

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: