İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’nin En Eski Tenis Antrenörlerinden Sarkis Harputlu Hayatını Kaybetti

Teniste  “Hocaların hocası” olarak bilinen, ünlülerin tenis antrenörü olan Türkiye’nin en eski tenis antrenörlerinden Sarkis Harputlu 95 yaşında hayatını kaybetti. Aslen Ermeni olan Sarkis Harputlu, ilk Ermeni subay olarak da bilinmekteydi. 

Türkiye’deki birçok tenis kulübünün kurucusu olan (Dalyan Clup, Caddebostan Raket Kulüp) ve Türkiye’deki çoğu tenis kortunun yapımını üstlenen Sarkis Harputlu, yarın saat 13.00’da Kadıköy Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nde son yolculuğuna uğurlanacak. Harputlu, Surp Garabet Ermeni Mezarlığı’na defnedilecek.
Salih Harputlu, kariyeri boyunca Ali Rıza Derviş, Bal Mahmut, İbrahim-Bülent Cimcoz, Çetin Altan, Melih C. Anday, Yaşar Kemal, Sabahattin Eyüboğlu, Mehmet Pisak, Sait F. Abasıyanık, Bedri R. Eyüboğlu, Necmettin Sadak, Adnan Akın, Siyami Ersek, Avni Şasa, Ali İpar, Muammer Eriş, Mümtaz F. Taylan, Alman Elçi Fon Papen, Vehbi-Sinan Koç gibi isimlere tenis partnerliği ve hocalık yapmıştı.
http://www.haber3.com/turkiyenin-en-eski-tenis-antrenorlerinden-sarkis-harputlu-hayatini-kaybetti-2722984h.htm#ixzz34MfMQn8v

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: