İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aksaray Üniversitesi Ermenistan’da Türkiye’yi temsil etti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Uluslararası Tanıtım Topluluğu (UTT) öğrencileri, Türkiye’yi temsilen Ermenistan’ın Dilijan şehrinde düzenlenen ‘See a Game’ isimli Uluslararası Gençlik Değişim Projesi’ne katıldı. Projeyle, girişimcilik üzerine yeni metotların farklı girişimcilik oyunları ile gençlere kazandırılması amaçlandı ve farklı ülkelerden gençler yenilikçi, yaygın öğrenme ve oyun temelli öğrenme aktiviteleri ile girişimcilik yeteneklerinin gelişimi için çeşitli etkinliklerde yer aldı, işbirliği ve yarışmalarla yeni iletişim ve yaklaşım becerilerini öğrendi. Çeşitli oturumlarda Türkiye’yi, Aksaray Üniversitesi’ni ve Topluluğu tanıtan sunumlar gerçekleştiren ASÜ heyeti, geleneksel kına gecesi, Türk müzikleri ve danslarını diğer katılımcılarla paylaştı.

  

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Uluslararası Tanıtım Topluluğu (UTT) öğrencileri, Türkiye’yi temsilen Ermenistan’ın Dilijan şehrinde düzenlenen ‘See a Game’ isimli Uluslararası Gençlik Değişim Projesi’ne katıldı.
Projeyle, girişimcilik üzerine yeni metotların farklı girişimcilik oyunları ile gençlere kazandırılması amaçlandı ve farklı ülkelerden gençler yenilikçi, yaygın öğrenme ve oyun temelli öğrenme aktiviteleri ile girişimcilik yeteneklerinin gelişimi için çeşitli etkinliklerde yer aldı, işbirliği ve yarışmalarla yeni iletişim ve yaklaşım becerilerini öğrendi. Çeşitli oturumlarda Türkiye’yi, Aksaray Üniversitesi’ni ve Topluluğu tanıtan sunumlar gerçekleştiren ASÜ heyeti, geleneksel kına gecesi, Türk müzikleri ve danslarını diğer katılımcılarla paylaştı.
‘See a Game’ isimli Uluslararası Gençlik Değişim Projesi’nin koordinatörlüğünü Öğr. Gör. Murat Demirekin, başkanlığını Mevlüt Özkan yaparken, çalışmada Burak Ural ve Bahar Erarslan isimli öğrenciler görev aldı. Projeye Gürcistan, Moldova, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Malta, Macaristan, Ukrayna, Belarus, Romanya ve Hırvatistan’dan öğrencilerle ev sahibi Ermenistan Youth Cooperation Center of Dilijan (YCDD) kurumundan temsilciler de yer aldı.
ASÜ UTT, 2008 yılında kuruldu ve o tarihten bu yana gerek katıldığı, gerekse organize ettiği 14’üncü Gençlik Projesi’ni icra etmiş oldu. Topluluk, ‘Haydi Önyargıları Kaldıralım Projesi’ ile dikkat çekmişti.

http://www.objektifbakis.com/anadolu/aksaray-universitesi-ermenistan-da-turkiye-yi-temsil-etti-641834.html

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: