İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Küçük Ermeni kız’ Paris yolcusu

Ziazan filminin dünya prömiyeri Paris’te gerçekleştiriliyor…Oyuncu Derya Durmaz’ın yazıp yönettiği, Türkiye’den Giyotin Film’in yapımcılığını üstlendiği kısa film Ziazan’ın dünya prömiyeri Paris’te gerçekleştiriliyor. Ermenistan Türkiye Sinema Platformu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen filmin dünya prömiyeri 30 Nisan Çarşamba günü Paris’te See a Paris – Güney Doğu Avrupa Sinemaları Festivali’nde yapılacak. Çok sevdiği tüpte çikolata kremasından alabilmek için amcasının valizine saklanarak, Ermenistan’dan Türkiye’ye geçmeye çalışan, 4 yaşında küçük bir Ermeni kızın hikâyesinin anlatıldığı Ziazan’ın çekimleri geçtiğimiz sene haziran ayında Erivan’da gerçekleştirildi.

Ziazan Paristen sonra festival yolculuğuna 5 – 10 Mayıs tarihleri arasında Irak’ta gerçekleştirilecek Erbil  Uluslararası Film Festivali  ile devam edecek.
Hemen arkasından ise 1 – 9 Haziran arasında Almanya’da yapılacak Mo&Frıese Uluslararası Hamburg Çocuk Kısa Filmleri Festivali  ile 6 – 15 Haziran tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleştirilecek Festroia Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak. (Habertürk)
http://www.demokrathaber.net/sinema/kucuk-ermeni-kiz-paris-yolcusu-h31735.html

Yorumlar kapatıldı.