İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Diyanet İşleri, Patrik’e gitmez!’

“Diyanet İşleri Reisi, Patrik’e gitmez. Bu 700 senelik geleneklerimizi ayaklar altına almaktır. Düşünebiliyor musunuz, Ebu Suud’un patrik bilmem ne efendiye gittiğini. Ne farkeder. Aynı şey. Olur mu öyle şey. Bir de patrik hat hediye etmiş. Ona gelen hediyeyi hediye ediyor. Kardeşim iade et. Ben dilenci miyim diye. Diyalog miyalogtur diye gidiyoruz. Dinler kardeşliği; ne kardeşliği. Dinler arasında kardeşlik yoktur. Düşmanlık değil rekabet vardır. İnanca saygıya ben inanmıyorum.” (Doğru söze ne denir? Demek ki diyalog samimi değilmiş.HYETERT)

***
Gazeteci yazar Murat Bardakçı, dinler arası diyaloğun değil, sadece rekabetin olabileceğini vurguladı.
Murat Bardakçı, Habertürk ekranlarında yayınlanan Tarihin Arka Odası’nın son bölümünde sözü geçtiğimiz senelerde gerçekleşen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in, Fener Rum Patriği Bartholomeos’a olan ziyaretine getirdi.
‘DİNLER ARASINDA KARDEŞLİK YOKTUR’
“Diyanet İşleri Reisi, Patrik’e gitmez. Bu 700 senelik geleneklerimizi ayaklar altına almaktır. Düşünebiliyor musunuz, Ebu Suud’un patrik bilmem ne efendiye gittiğini. Ne farkeder. Aynı şey. Olur mu öyle şey. Bir de patrik hat hediye etmiş. Ona gelen hediyeyi hediye ediyor. Kardeşim iade et. Ben dilenci miyim diye. Diyalog miyalogtur diye gidiyoruz. Dinler kardeşliği; ne kardeşliği. Dinler arasında kardeşlik yoktur. Düşmanlık değil rekabet vardır. İnanca saygıya ben inanmıyorum.”
http://videogaleri.gazetevatan.com/video-izle/Murat-Bardakci–Dinler-arasi-diyalog-olmaz-qUClgFfZiTRA.html
http://haber.gazetevatan.com/diyanet-isleri-patrike-gitmez/604070/1/gundem

Yorumlar kapatıldı.