İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Cami yıkıp, kilise açarsın’

MHP lideri Bahçeli, partisinin Samsun’daki mitinginde yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan’a yüklendi…”Sayın Erdoğan, bir yanda yol için cami yıkmayı göze alıyorsun, diğer yanda BOP yoklamasında yok yazılmamak için kilise açıyorsun. Bir yanda yol için cami yıkmayı kafaya takıyorsun, diğer yanda Akdamar Adası’nda, milletimizin vergileriyle kilise onarıyor ve tantanayla kurdelesini kesiyorsun. Bir yanda cami yaparak göz boyuyorsun, diğer yanda kiliselere, azınlık vakıflarına milletin toprağını kimseye sormadan, danışmadan keyfince bağışlıyorsun. Sayın Başbakan şunu unutma ki yol uğruna cami yıkıyorsan, yoldaşın cani başı için Cumhuriyeti havaya uçurmaktan da asla çekinmezsin. (Bu zihniyeti iyi tanıyalım. HYETERT)

***
MHP lideri Bahçeli, partisinin Samsun’daki mitinginde yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan’a yüklendi.
           
ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 20:00 TSİ 26 Ekim. 2013 Cumartesi
SAMSUN – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Samsun’daki “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” açık hava toplantısında konuştu.
Konuşmasında Başbakan Erdoğan’ın “Yol oradan geçecekse, biz cami de yıkarız” sözlerini eleştiren Bahçeli, “Bir yanda yol için cami yıkmayı göze alıyorsun, diğer yanda kilise açıyorsun” diye konuştu.
Bahçeli, Erdoğan’ın bu sözlerinin hedefinde olan ODTÜ’de yaşanan olaylara da değindi, “ODTÜ’ye bayram gecesi iş makineleriyle baskın yapan sen ve zihniyetin mi, cumhuriyet fikrine saygı duymaktan ve cumhura hizmetten bahsediyorsun?” ifadelerini kullandı.
Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:
“Sayın Erdoğan, bir yanda yol için cami yıkmayı göze alıyorsun, diğer yanda BOP yoklamasında yok yazılmamak için kilise açıyorsun. Bir yanda yol için cami yıkmayı kafaya takıyorsun, diğer yanda Akdamar Adası’nda, milletimizin vergileriyle kilise onarıyor ve tantanayla kurdelesini kesiyorsun.
Bir yanda cami yaparak göz boyuyorsun, diğer yanda kiliselere, azınlık vakıflarına milletin toprağını kimseye sormadan, danışmadan keyfince bağışlıyorsun. Sayın Başbakan şunu unutma ki yol uğruna cami yıkıyorsan, yoldaşın cani başı için Cumhuriyeti havaya uçurmaktan da asla çekinmezsin.
Bu nasıl bir iştir, bu ne büyük bir günahtır Başbakan’ın bu sözünü başka birisi kullanmış olsaydı, emin olunuz ki ne kafirliği, ne İslam düşmanlığı, ne de münafıklığı kalırdı. Başbakan Erdoğan caminin aynı zamanda medeniyet olduğunu bilmeyecek kadar gözü ve bahtı bağlanmıştır. Giydiği papaz cübbeleri aklını karıştırmıştır. İslam’la kandırması ayağına dolaşmıştır. Başbakan Erdoğan BOP’a kendi öyle vermiş, kendisini öyle adamıştır ki asıl yüzü belirmeye, asıl niyeti ortaya çıkmaya başlamıştır.
Başbakan, ‘yan gelip yatmakla cumhuriyetçi olunamayacağını, cumhura, Cumhuriyete hizmet etmekle Cumhuriyetçi olunacağını’ iddia etmektedir. Cumhuriyet’in tescilli, markalı ve sicilli hasmı, şimdi kalkmış bu alanda nutuk atmaktadır. 11 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’ni perişan etmek, kevgire çevirmek, kuruluş ruhunu tırpanlamak isteyen birisi ne çabuk yaptıklarını unutmuş ve bir de zeytinyağı gibi üste çıkmaya başlamıştır.
Sayın Başbakan sen kim, Cumhuriyeti diline dolamak kimdir? Sen kim, demokrasiden bahsetmek kimdir Gezi Parkı’ndaki gençlerin kurduğu çadırlara şafak vakti saldıran sen mi demokratsın Sözde yol yapmak maksadıyla ODTÜ’ye bayram gecesi iş makineleriyle baskın yapan sen ve zihniyetin mi Cumhuriyet fikrine saygı duymaktan ve cumhura hizmetten bahsediyorsun.”

Yorumlar kapatıldı.