İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arjantin’de Erdoğan’a ‘Ermeni’ protestosu

Buenos Aires Ermeni Gençlik Örgütü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine eylem yaptı… 500 kişilik bir grup, 2020 Olimpiyat seçimlerinin yapıldığı Hilton Oteli’nin önünde toplandı. Atatürk ve Erdoğan’ın resimlerinin bulunduğu ve üzerinde “Dünün soykırımcıları bugünün inkarcıları-Soykırımcı Türk devleti” yazılı bir pankart taşıyan göstericilere daha sonra Devrimci Barikat Oluşumu da katıldı. Gösteride Hrant Dink ‘in yanı sıra, Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz ile Mehmet Ayvalıtaş’ın resimleri de taşındı.

***2020 Olimpiyat seçimlerinin yapıldığı Hilton Oteli’nin önünde toplanan ve  üzerinde “Dünün soykırımcıları bugünün inkarcıları-Soykırımcı Türk devleti” yazılı bir pankart taşıyan 500 kişilik bir grup Türkiye ve Başbakan Erdoğan aleyhine sloganlar attı.

Arjantin’de Erdoğan’a ‘Ermeni’ protestosu
BUENOS AİRES – Buenos Aires Ermeni Gençlik Örgütü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine eylem yaptı.
500 kişilik bir grup, 2020 Olimpiyat seçimlerinin yapıldığı Hilton Oteli’nin önünde toplandı. Atatürk ve Erdoğan’ın resimlerinin bulunduğu ve üzerinde “Dünün soykırımcıları bugünün inkarcıları-Soykırımcı Türk devleti” yazılı bir pankart taşıyan göstericilere daha sonra Devrimci Barikat Oluşumu da katıldı. Gösteride Hrant Dink ‘in yanı sıra, Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz ile Mehmet Ayvalıtaş’ın resimleri de taşındı.
Yağmur altında bir süre gösterilerine devam eden topluluğun “Erdoğan dışarı”, “1.500.001. soykırım kurbanı Hrant Dink”, Soykırımcı Türk devleti 1.500.000 Ermeniyi katletti. Adalet istiyoruz” yazılı pankartlar taşıdığı görüldü.
CANAN KAYA / DHA

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: