İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gezi Parkı’nda görüş ayrılığı

Taksim Dayanışma Platformu, tekil çadırlar yerine ortak bir çadır altında eyleme devam kararı verdi. Fakat kamuoyunda bu karara farklı tepkiler geliyor. Sanatçılar ve gazeteciler gelinen son durumu değerlendirdi.

PELİN BATU: DEVAM KARARI BİZİ ÜRKÜTÜYOR
Gazeteci ve oyuncu Pelin Batu, Taksim Dayanışma Platformu’nun aldığı karara tepki göstererek “Lütfen, sakin olalım ve Gezi Parkı’ndan çekilelim” dedi.
SERDAR TURGUT: KARARI DUYUNCA YIKILDIM
Gazeteci Serdar Turgut ise “Taksim Dayanışma Platformu’nun devam kararını duyunca yıkıldım. 12 Eylül 1980 sabahı gibi acı ve yenilmişlik duygusunu yeniden mi yaşatacaklar diye düşündüm.” dedi.
NİHAL BENGİSU KARACA: TEK ÇADIRLA KALABİLİRLER
Gazeteci Nihal Bengisu Karaca, “Mevzusu gerçekten Gezi Parkı olanlar tek çadırla kalabilirler.” dedi.
Twitter’da da Taksim Dayanışması Platformu’nun bugün açıkladığı ‘eyleme devam’ kararına tepki gösterenler oldu.
İŞTE O TEPKİLERDEN BAZILARI
Erol Göka @erolgoka
Gezi Parkı tüm miletin (hatta Sayın Kılıçdaroğlu’na göre tüm dünyanın) biliyoruz değil mi?
Edibe Sözen @edibesozen
sosyal hareketlerin de bir etik tarafi vardir, masaya oturulmus, talepler dile getirilmistir…inatlasmak etik degildir…
Oktay Vural @oktayvural
Gezi Parkı artık normalleşmelidir.Erdoğan gerilim ve kutuplaşmadan vazgeçmeli,şiddet ve çatışma zemini kalkmalıdır.Gezi Parkı yaşamalıdır.
Cem Boyner @cem_boyner
Masum,içten tepkilerle başladiniz gönülleri kazandiniz.zamaninda bırakarak masumiyetinizi , gerçekliğinizi korumak da sizlerin sorumluluğu.
Nihal Bengisu Karaca @nibenka
Sağduyu galip geliyor sanırım, iyi haberler var. direnişi sembolik bir çadırla sürdürmek, ama gerginliği tırmandırmaktan vazgeçmek gibi.
Ertuğrul Günay @ErtugrulGunay
“Kim okurdu,kim yazardı BU DÜĞÜMÜ KİM ÇÖZERDİ Koyun kurt’ile gezerdi FİKİR BAŞKA BAŞK’OLMASA”(Veysel) Fikir ayrılığı gelişmenin temelidir.
Kutluğ Ataman @kutlugataman
YAŞAMAK BİR [ ÇADIR ] GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE.
Kanat Atkaya@katkaya
Bir an önce durumu netleştirecek bir açıklama gerekiyor, yoksa “tek çadırcılar ve diğerleri” olarak ilk bölünme gerçekleşecek, aman diyeyim.
Metehan Demir @metehan_demir
Tek ülke. Tek bayrak. Tek millet….Tek çadır.
Serdar Turgut @serdargut
Güzel sonlanırsa türkiye gezi gençliğini her zaman güzel hatırlayacak
Koray Çalışkan @koraycaliskan
Geziyi tamamen bosaltmak yanlis olurdu. Dayanisma Cadiri elbette oradan ayrilmayacak. Bina dikmeyecegiz sozune kadar da orada.
Hilâl Kaplan @hilal_kaplan
Meydanın ve parkın normalleşmesine engel olmayacak şekilde, tek çadırda nöbet tutmaya devam etmek olumlu. Buna müdahale edilmemeli.
Abdulkadir Selvi @abdulkdir_selvi
Gezi’deki örgüt abileri çiçek çocukları ham yaptı
Melis Alphan @melisalphan
Bu bir savaş değil. yenme, yenilme yok. böyle algılayıp buna göre hareket edenler meseleyi amacından saptırır.
Süleyman Çelebi @S_Celebi
15-16 Haziran direnisininden GeZi direnisine…son sozu hep direnenler soyler…Haziran direnisi yolumuzu aydinlatmaya devam ediyor.
Ayşe Hür @HurAyse
Hükümete talepler için 1 ay mühlet verilir. Yerine getirmiyorlarsa tekrar toplanılır. Gerekirse her ay toplanılır. Cumartesi Anneleri gibi..
Tufan Türenç @tturenc
AKP iktidarı buna saygı duymak zorundadır. İnatlaşmanın, taşıma kalabalıklarla meydan okumaya kalmanın anlamı yoktur ve ülkeye zarar verir.
Esin Övet @esinovet
Hakliyken, haksiz duruma dusmemek gerek…
Ali Hakan @alihakanxyz
O tek çadır simgesi olacaktır, varız, burdayız, kaale alınmalıyız, kimse kimseyi hor görmesin, birlikte yaşıyoruz bu memlekette demenin…
Erol Köse @drerolkose
Çevreciler ve Taksım dayanışma tek bir sembolık çadır dışında geziyı boşaltıyor , devletın sözlerını tutması beklenıcek dikkatle.. #bravo
Erol Erdogan @OrtakSoz
Taksim Dayanışma’nın ‘Eyleme devam’ kararı bir çeşit AK Parti’ye destek, CHP’ye kötektir.
Şamil Tayyar @samiltayyar27
Bu daha başlangıçmış, eylemi ülkeye yayacaklarmış; Müzakereciler, üslupçular, mutedilciler, özürcüler, amancılar, diyalogçular nerdesiniz?
Fatih Tezcan @fatihtezcan
Taksim Dayanışma Platformunun mücadeleye devam kararındaki işbirlikçiliği test: 2 ağaç değil Ormanı kesip yapılan Koç Üniversitesi yıkılsın?
Canan Barlas @cananbarlas
Bu kalkışmayı çok sahici bulmuyorum.Ağaç kışla derken başbakanı indirme enternasyonel …
Yıldıray Oğur @yildarado
Erbil’den Taksim: “Gezi Parkı eylemi Güney Kürdistan’da Kemalist-ulusalcı kesimin AKP karşıtlığıyla açıklanıyor.”
Emre Uslu @EmreUslu
Gezi direniscileri ERDOGAN’in GERI ADIMI ILE DEMOIKRATIK KANALLARIN ACILMASINA RAGMEN “direnişe devam” diyerek kendini MARJINALLESTIRMISTIR
Mahmut Övür @mahmutovur
Yeni kuşak gençlerin yeni demokrasi için umut olabileceğini düşünmüştüm. Bu inat diliyle dinozorlara teslim oldular. yazık…
Hatem Ete @hatemete
TDP’nin bildirisinden 90’lar kuşağına özgü zeka, espri, parıltı, duygu gören var mı? Bende geç kalmış devrimci izlenimi uyandırdı.
Aslı Aydıntasbas @asliaydintasbas
Gezi eylemlerinin aynı biçimde devam etmesi, artık sizlere olan kamuoyu desteğini de azaltır.Kazandınız.Şimdi sıra bu enerjiyi geliştirmekte
Ozan Ceyhun @ozanceyhun
Halkin bikmasina ragmen ve yeter artik demesine ragmen Gezi Parkı eylemcileri Taksim den çıkmıyor!
M. Akyol @AkyolMustafa

Aktörleri Türk olan siyasi krizlerin sükunet, makuliyet, taviz ve uzlaşıyla çözülmesi çok nadir görülen bir durum.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: