İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk düşmanı vekile eylemci Türklerden alkış

Ermeni soykırım iddialarını hazırlayan Kakabaveh, bu sefer de İsveç ‘i Türkiye’yi boykot etmeye çağırdı.  İsveç’in başkenti Stockholm’de İstanbul Gezi Parkı gösterilerine destek vermek isteyen bir grup gösterici, üç sene önce Ermeni soykırım iddialarını hazırlayan ve meclisten geçiren Türkiye karşıtı Sol Partili Milletvekili Amineh Kakabaveh’i alkışladı.

Sergel Torg meydanında bir araya gelen Türkiye kökenli göstericiler, İstanbul’da devam eden protestolara destek verdi. Değişik müzik gruplarının da konser verdiği gösteri sırasında İranlı ve Kürt kökenli İsveç Milletvekili Amineh Kakabaveh da hazır bulundu. Burada bir konuşma yapan Milletvekili Kakabaveh, İsveç’in ve Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye büyük destek verdiğini ancak Türkiye’de insan hakları ve demokrasi alanında kısıtlamalar yaşandığını, kadınların başörtüsü takmaya zorlandığını ve evlerinde oturmaya zorlandığını iddia etti.
Yaşanan olaylardan nedeniyle, İsveç’i Türkiye’yi boykot etmeye çağıran Kakabaveh’i, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri olan göstericiler uzun süre alkışladı.
Hükümeti istifaya çağıran ve Gezi Parkı’na dokunulmamasını isteyen göstericiler, bir süre sonra dağıldı.
Türkiye’ye yönelik sert eleştirilerini her fırsatta dile getiren Kakabaveh, 11 Mart 2010’da İsveç Meclisi’nin bir oy fark ile kabul ettiği Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili yasanın hazırlanmasında ve kabul edilmesinde büyük çaba harcamıştı.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: