İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rusya ve Ermenistan birlik oldu

İki ülke arasında özel ilişkilerin olduğunu söyleyen Putin , ilişkilerin artan seyrinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi… Ermenistan’ın en büyük ticaret ortağının Rusya olmasının memnuniyet verici bir durum olduğunu vurgulayan Putin, “Rusya, Ermenistan’a yatırım yapan ülkelerin başında geliyor. Ülkelerimiz arasındaki siyasi ilişkiler de ilerliyor. Bu, insanlar arasındaki ilişkilerin gelişmesi için iyi ortam sağlıyor. Rusya’daki Ermeni diasporası, halklarımız arasındaki ilişkilerin güçlenmesinde önemli rol oynuyor” diye konuştu.

***
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, resmi temaslarda bulunmak için geldiği Rusya Federasyonu’nda, devlet başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi.
 Sarkisyan , ” Rusya Ermenistan ‘ın en önemli stratejik müttefiki” dedi.
Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk dış ziyaretini Moskova’ya yapan Serj Sarkisyan için resmi karşılama töreni düzenlendi.
Sarkisyan’ı, Moskova yakınlarındaki Nova-Ogaryova’da bulunan konutunda ağırlayan Putin, kendisini yeniden cumhurbaşkanı seçildiği için kutlayarak, yüzde 60’a yakın seçmen desteğinin “Ermeni halkının itimadı anlamına geldiğini” kaydetti.
İki ülke arasında özel ilişkilerin olduğunu söyleyen Putin , ilişkilerin artan seyrinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ermenistan’ın en büyük ticaret ortağının Rusya olmasının memnuniyet verici bir durum olduğunu vurgulayan Putin, “Rusya, Ermenistan’a yatırım yapan ülkelerin başında geliyor. Ülkelerimiz arasındaki siyasi ilişkiler de ilerliyor. Bu, insanlar arasındaki ilişkilerin gelişmesi için iyi ortam sağlıyor. Rusya’daki Ermeni diasporası, halklarımız arasındaki ilişkilerin güçlenmesinde önemli rol oynuyor” diye konuştu.
İLK ZİYARET MOSKOVA’YA
Vladimir Putin ‘i Erivan’a davet eden Sarkisyan ise, Rusya’nın Ermenistan’ın en önemli stratejik müttefiki olduğunu ve bu yüzden ilk ziyaretini Moskova’ya yaptığını belirtti.
Rusya’nın askeri alandaki yardımları için Putin’e teşekkürlerini ileten Sarkisyan, “Biz, politik, ekonomik, askeri ve insani alanlarda önemli sonuçlar elde ettik. Rusya’nın bundan sonra da bize yardımcı ve destek olacağını ümit ediyoruz” dedi.
Kaynak:
http://www.internethaber.com/rusya-ve-ermenistan-birlik-oldu-512111h.htm

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: