İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MHP’li Doğru: TBMM, Hocalı Katliamı’nı soykırım olarak kabul etmeli

MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, TBMM’nin Ermenilerin Hocalı şehrinde yaptığı katliamı soykırım olarak tanıması gerektiğini söyledi. (Hani parlamentolar soykırım kararı veremiyordu. HYETERT) 

MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, TBMM’nin Ermenilerin Hocalı şehrinde yaptığı katliamı soykırım olarak tanıması gerektiğini söyledi.
        Reşat Doğru, yaptığı açıklamada, 25- 26 Şubat 1992’de Ermenilerin Azerbaycan’ın Hocalı kentinde yaptığı katliamda 613 Azerbaycan Türkünün hunharca katledildiğini belirtti. Hocalı’da insanlığa karşı en gaddar ve en acımasız toplu terör olaylarından birisinin yaşandığını kaydeden Doğru, “Şimdi Hocalı bölgesinde 1 tane bile Türk yoktur. Daha önce orada yaşayan 11 bin kişiye ne oldu?” diye sordu.
        Doğru, TBMM’nin 26 Şubat 1992 günü Ermenilerin Azerbaycan’ın Hocalı şehrinde yaptığı katliamı soykırım olarak tanıması ve bu tarihi ‘Hocalı Soykırımı anma günü’ olarak kabul etmesi gerektiğini belirtti. Bu yönde 2011 yılında bir kanun teklifi verdiğini söyleyen Doğru, ancak teklifinin Genel Kurul’da kabul edilmediğini aktardı.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: