İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Sözde soykırım yalanlarını çürüttüm’

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, “Ermenilerin ‘Türkler öldürdü’ dedikleri kişilerin yaşadıklarını belgelerle ispatladım. Sözde soykırım yalanlarını çürüttüm” diye konuştu. Bu dönemde 100 bin sayfalık belge topladığını anlatan Yusuf Halaçoğlu, şöyle konuştu: “Ermenilerin ’Türkler öldürdü’ dedikleri kişilerin yaşadıklarını belgelerle ispatladım. Sözde soykırım yalanlarını çürüttüm. Malesef AB ve ABD’den gelen emirle beni görevden aldılar. O günden beri Ermenilerin yalanları ile ilgili hiçbir çalışma yapılmıyor. (Ne gariptir ki, yaptıklarına, yazdıklarına devlet bile inanmadığı için görevden alındı. HYETERT)

***
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, “Ermenilerin ‘Türkler öldürdü’ dedikleri kişilerin yaşadıklarını belgelerle ispatladım. Sözde soykırım yalanlarını çürüttüm” diye konuştu
Türk Eğitim Sen Iğdır şubesi tarafından düzenlenen ’1992 Hocalı katliamı’ ile ilgili olarak düzenlenen panelde konuşan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, AB ve ABD’nin zorda olduğunu belirterek “Yakında Türk birliğinin kurulacağına inanıyorum” dedi. Halaçoğlu ayrıca “Ermenilerin ’Türkler öldürdü’ dedikleri kişilerin yaşadıklarını belgelerle ispatladım. Sözde soykırım yalanlarını çürüttüm.” diye konuştu
Kültür Merkezinde düzenlenen Tarihçi Arslantürk Akyıldız’ın yönettiği panele konuşmacı olarak MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Azerbaycanlı Milletvekili Genire Paşayeva katıldı. Akyıldız, Ermeniler’in 1915 yılından bu yana Türk düşmanlığı yaptığını belirtti. Ermenilerin Türkiye ve Azerbaycan’da silahsızları şehit ettiğini anlatan Akyıldız, “Bizler ise onlara ait Akdamar Adası’ndaki kiliseyi onararak ibadete açmışız” dedi.
MHP Milletvekili Sinan Oğan, “Iğdır, Hocalı kadar stratejik öneme sahip bir ildir. Ermeniler önce Hocalı’yı ele geçirdiler, ardından diğer şehirleri kolayca işgal ettiler. Bugün Iğdır’da Hocalı demektir. Birileri Iğdır’ı ele geçirmek, bizleri buradan atmak istiyor. Iğdır elden giderse Nahçivan, Azerbaycan ve Türk dünyasının, Türkiye ile bağlantısı kesilir” diye konuştu.
Azerbaycan Milletvekili Genire Paşayeva, Hocalı faciasına gösterilen duyarlılıktan mutluluk duyduğunu bildirdi. MHP’nin ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk dünyasının ve Azerbaycan’ın hep yanında olduğuna dikkat çeken Paşayeva, Ermeni çetelerinin 1915-20 yıllarında yaptığı katliamın aynısını 1992 yılında Hocalı’da yaptıklarını söyledi. Hocalı’da öldürülenler sırf Türk oldukları için öldürüldüklerini anlatan Genire Paşayeva, Hocalı’nın sadece Azerbaycan’ın değil ’Türküm’ diyen herkesin meselesi olduğunu belirtti.
Gençlerin bu davaya sahip çıkmalarını isteyen Paşayeva, “Bugün Kerkük’te, Doğu Türkistan’da, Batı Trakya’da, Kıbrıs’ta Türkler ağlıyor. Gözünü çevirdikleri umutla kurtarıcı olarak baktıkları iki ülke var. Türkiye ve Azerbaycan. Hocalı hepimizin davasıdır burada Türk kanı dökülmüştür. Bu soykırımı yapanlar adalet önünde hesap verecektir” dedi.
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu da Türk Tarih Kurumu başkanı olduğu dönemde Rusya’dan KGB’den İran’dan yardım alarak Ermenilerin yalanlarını ortaya çıkardığını bildirdi. Bu dönemde 100 bin sayfalık belge topladığını anlatan Yusuf Halaçoğlu, şöyle konuştu: “Ermenilerin ’Türkler öldürdü’ dedikleri kişilerin yaşadıklarını belgelerle ispatladım. Sözde soykırım yalanlarını çürüttüm.
Malesef AB ve ABD’den gelen emirle beni görevden aldılar. O günden beri Ermenilerin yalanları ile ilgili hiçbir çalışma yapılmıyor. Hocalı’da yapılanlar bir soykırımdır. Fakat dünya bu konuya çifte standartla yakalaşıyor. Türk milleti, 18 imparatorluk kurmuş, asla ırkçılık ve soykırım yapmamıştır. Ermeniler 518 bin Türk’ü katletmiştir. 1915 yılında 18 yerde isyan çıkarmışlar.
Bir milletin karakterinde ihanet varsa değişmiyor. Halbuki biz Ermenileri paşa bile yapmıştık. Yakında Türk birliğinin kurulacağına inanıyorum. 2011’de AB iflas edecek dağılacak dedim. Bugün AB, ABD zorda Çin ekonomisi güçleniyor. ABD zayıflayan ekonomisini güçlendirmek için Ortadoğunun petrolüne göz dikmiş kan akıtıyor. Bizde ona alkış çalıyoruz.”
http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/-Sozde-soykirim-yalanlarini-curuttum-.htm?ArticleID=162761

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: