İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sarkisyan’dan Sözde Ermeni Soykırımı Açıklaması

Sarkisyan “soykırım” ve “eghern” (felaket) kelimelerinin aynı anlama geldiğini savunarak, Başkan Barack Obama’nın “soykırım” kelimesini telaffuz etmemiş olsa bile “felaket” kelimesini kullanarak “her şeyi söylemiş olduğunu” iddia etti. Sözde Ermeni soykırımını tanıyan her ülkeye minnettar olacaklarını söyleyen Sarkisyan yine, Türk medyasında sözde Ermeni soykırımının “100. yıl dönümünün” bir tsunami ile karşılaştırılmasına değinerek, karşılaştırmanın “anlamsız” olduğunu belirtti.

***
TurkishNY.com – Ermenistan Cumhurbaşkanlığı’na tekrar adaylığını koyan Serj Sarkisyan kampanya çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği bölgelerde sözde Ermeni soykırımına değinmeye devam ediyor.
Armen Press’in haberine göre Salı günü seçim kampanyası çalışmaları kapsamında Ermenistan’ın Malatia-Sebastia bölgesine giden Serj Sarkisyan, sözde Ermeni soykırımının “100. yıldönümünün” soykırım iddiasının tanınması yönündeki çabaların sonu olmaması gereken “önemli” bir etkinlik olduğunu savundu.
Sözde Ermeni soykırımının “100. yıldönümünün” sadece “önem teşkil eden” bir durak olduğunu söyleyen Sarkisyan, sözde Ermeni soykırımının tanınması adına gerektiği sürece mücadele vereceklerini belirtti.
Sarkisyan “soykırım” ve “eghern” (felaket) kelimelerinin aynı anlama geldiğini savunarak, Başkan Barack Obama’nın “soykırım” kelimesini telaffuz etmemiş olsa bile “felaket” kelimesini kullanarak “her şeyi söylemiş olduğunu” iddia etti.
Sözde Ermeni soykırımını tanıyan her ülkeye minnettar olacaklarını söyleyen Sarkisyan yine, Türk medyasında sözde Ermeni soykırımının “100. yıldönümünün” bir tsunami ile karşılaştırılmasına değinerek, karşılaştırmanın “anlamsız” olduğunu belirtti.
Sözde Ermeni soykırımının tanınmasının sadece “ahlaki” bir mesele olmadığını aynı zamanda bir “güvenlik sorunu” olduğunu da yineleyen Sarkisyan, sözde soykırımın inkar edilmesinin ulusal güvenliklerini tehlikeye soktuğunu savundu.

Yorumlar kapatıldı.