İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hamahaygagan Toplantısı Viyana’da

Hamahaygagan oyunları toplantısı 26 Mart Cumartesi günü Viyana da toplandı. Toplantı Viyana Ermenistan konsoloslugu himayesinde Konsolos Arman Kirakossian ın riyasetinde  ve Hamahaygagan Oyunları başkan yardımcısı Albert Boyajıyan ın başkanlığında yapıldı.Toplantıya yaklaşık 16 üye katılırken Istanbul adına Kazaros Unan ve Meline Kovan da toplantıda hazır bulundular.

İlk olarak Rouben Khorenian a (Tahran) fahri üye beratı takdim edildi.
Daha sonra yapılması planlanan Kış oyunları için çeşitli fikir alışverişlerinde bulunuldu.
Hamahaygagan oyunlarına  yeni katılması planlanan beach volley bransı tum uyelerin oybırlıgı ıle kabul edildi.Ayrıca Atletizm bransında Üçadım Atlama,Cirit Atma,Disk Atma, 4*400 metre de ilk oyunlarda yer alacak.
Bundan sonraki ilk toplantının da Kıbrıs da yapılması kararlaştırıldı.
Toplantı sonunda tüm üyeler misafirler ile birlikte Viyana da bulunan Mhitaryan Manastırı nı ziyaret ettiler.Burada yaılan gezi sonrası hep beraber yemek yenildi.Yemek sırasında Istanbul heyeti Başkanı Kazaros Unan tarafından Konsolos Arman Kirakossian ,Viyana Hamahaygagan oyunları Başkanı Sebuh baghdoyan ve Mhitaryan Manastırı Başrahibi hayr Bogos a Istanbul heyeti adına plaketler sunuldu.(Viyana Sebuh Baghdoyan)(hayr bogos a plaket)
Karun KOVAN [karunkovan@ttmail.com]

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: