İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gidişi çok sevindirdi

Taşköprü’de yaşayan Ermeni kökenli vatandaşlar, Sarkozy’yi tatil için Türkiye’ye bekliyor. Sarkozy’nin seçimi kaybetmesinin ardından Türk bayraklarıyla sevinçlerini gösteren Taşköprülü Ermeni vatandaşlardan Anna Tosun, Avrupalı siyasetçilerin kendi üzerlerinden oyun oynamamasını istedi.(Ezilmişlik psikolojisi bu olmalı. HYETERT)

*******
Taşköprü’de yaşayan Ermeni kökenli vatandaşlar, Sarkozy’yi tatil için Türkiye’ye bekliyor
(DHA)
Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine bağlı Kapaklı köyünde yaşayan Ermeni kökenli vatandaşlar, Fransa’da Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Nicolas Sarkozy’yi tatil için Türkiye’ye bekliyor.
Sarkozy’nin seçimi kaybetmesinin ardından Türk bayraklarıyla sevinçlerini gösteren Taşköprülü Ermeni vatandaşlardan Anna Tosun, Avrupalı siyasetçilerin kendi üzerlerinden oyun oynamamasını istedi.
Doğma büyüme Taşköprülü olduğunu söyleyen Anna Tosun, kendilerinin Nicolas Sarkozy’nin cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetmesinden memnun olduklarını ve yeni Cumhurbaşkanı François Hollande’nin de Türkiye ile iyi ilişkiler içerisinde olmasını umut ettiklerini söyledi. Tosun, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da Sarkozy’ye dediği gibi bizler de Sarkozy’nin artık tatile çıkmasını tavsiye ediyoruz. Gelsin Türkiye’deki kardeşliği, birliği, beraberliği görsün” dedi.
Ermeni kökenli Türk vatandaşı Namık Özçelik, önceki yıllarda Müslüman olduğu için Namık adını aldığını anlattı. Namık Özçelik, “Sarkozy, seçimi kaybettiği için biz çok memnunuz. Bizler burada yüzyıllardır kardeşçe yaşıyoruz. Kimseden bir kötülük görmedik. Sarkozy, Başbakanımızın dediği gibi artık tatile çıksın. Yeni cumhurbaşkanına da görevinde başarılar diliyoruz. Türkiye ile de iyi geçinsin” şeklinde konuştu.
“En ufak bir ayrım görmedik”
75 yaşındaki Serkis Durak ise yıllardır komşularıyla kardeşçe yaşadığını belirterek,”Gelip Türkiye’de insanlığı görsünler. Bizler yüzyıllardır komşularımızla güzel bir şekilde yaşıyoruz. Babam da dedem de burada yaşamış. Burada ölmüşler ve mezarları da burada. Biz de burada yaşıyoruz. Geçen dönem azalık yaptım. Hükümetimizden de vatandaşlarımızdan da her türlü memnunuz. Köy kooperatifindeyim. Bize karşı en ufak bir ayrım yok. Kimse bizim üzerimizden siyaset yapmasın” diye konuştu.
Taşköprü Kapaklı Köyü Muhtarı Salih Yılmaz da Ermeni kökenli vatandaşlarla 300 yılı aşkın zamandır kardeşçe yaşadıklarını söyleyip, Serkis Durak’ın önceki dönem kendisinin azası olduğunu ve Kooperatifin de yönetim kurulu üyesi olduğunu dile getirdi.
“Komşularımızla bugüne kadar en ufak bir art niyet olmamıştır” diyen Yılmaz, “Biz arkadaşlarımızdan arkadaşlarımız da bizden memnundur. Bazı dış devletler kendi çıkarları için devletimiz üzerinden siyaset yapmaktadırlar. Asla biz memleketimizin ve azınlık kardeşlerimizin üzerinden siyaset yapmalarına gönlümüz razı değil” dedi.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: