İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermeni Öldürmedik Dedi, Silivri’yi Boyladı

 Zahide Uçar
 Orhan Pamuk ve Elif Şafak’ın dava edildiği dönemleri hatırlıyorum. Orhan Pamuk bir röportajında “Türkler, 30 bin Kürt ve 1milyon Ermeni’yi öldürdü” demişti. Kendisine haklı olarak tepki verilince Erdoğan ve Gül Pamuk’a sahip çıktı. Pamuk köşke davet edildi… Elif Şafak’a göre “Türkler, Ermenilerin evlerini basıp yağmaladılar, sopalarla balta saplarıyla dövdüler, aç bırakıp öldürdüler, asimile ettiler, yetim bıraktılar, mallarını mülklerini ellerinden aldılar, soykırım uyguladılar; Türkler tam bir kasap!” …  Elif Şafak’ta dava edilmişti. Her iki davada AB’li yandan çarklı dostlarımız(!) hemen düşünce özgürlüğünü hatırladı ve müdahil oldu… Kısacası dostlar, Perinçek “30 bin Kürt, bir milyon Ermeni kestik” deseydi, bugün Silivri’de olur muydu?

Orhan Pamuk ve Elif Şafak’ın dava edildiği dönemleri hatırlıyorum. Orhan Pamuk bir röportajında “Türkler, 30 bin Kürt ve 1milyon Ermeni’yi öldürdü” demişti.
Kendisine haklı olarak tepki verilince Erdoğan ve Gül Pamuk’a sahip çıktı. Pamuk köşke davet edildi.
Elif Şafak’ın Baba ve Piç adlı kitabında yazdıklarından bir kesit hatırlatalım:
“Toprağımızdan kovulduk, eşyalarımızdan olduk, hayvan muamelesi gördük, koyun gibi kesildik. Doğru düzgün haysiyetli bir ölüm bile esirgendi bizden.”
“Silah arama bahanesiyle Ermeniler’in evlerine girip sonra da yağmalıyorlar… Sıradan Türklerle ne konuşacaksın, eğitim görmüşler bile ya milliyetçi ya cahil…”
“1909 Adana katliamlarından ya da 1915 tehcirinden.. Bunlar sana bir şey hatırlattı mı? Ermeni soykırımı diye bir şey duydun mu? Erkek bırakmıyorlar ortada…”
“Ayaş’ta sağ kalan olmamış. Çankırı’ya götürülenler de peyder pey öldürülmüşler. Sopalarla, balta saplarıyla dövülmüşler. Bazıları açlıktan ölmüş,bazıları da öldürülmüş.”
“Orada yerleşik milyonlarca Ermeni’ye ne oldu peki? Asimile edildiler! Eridiler!Y etim bırakıldılar. Sürüldüler. Mal mülklerinden oldular. Türkler’di 1915’te bunları yapanlar.”
“Sen kalk gel Orta Asya’dan, dal dosdoğru Anadolu’nun bağrına… Bütün akrabalarını 1915’te kasap Türklerin ellerinde kaybetmiş soykırımzede bir sülalenin torunuyum.”
Elif Şafak’a göre
“Türkler, Ermenilerin evlerini basıp yağmaladılar, sopalarla balta saplarıyla dövdüler, aç bırakıp öldürdüler, asimile ettiler, yetim bıraktılar, mallarını mülklerini ellerinden aldılar, soykırım uyguladılar; Türkler tam bir kasap!”
Elif Şafak’ta dava edilmişti. Her iki davada AB’li yandan çarklı dostlarımız(!) hemen düşünce özgürlüğünü hatırladı ve müdahil oldu.
Her iki devşirme yazarcığa gösterilen tepkilere Recep Bey tepki gösterdi. Davalara dolaylı müdahil olundu. Elif Şafak beraat edince Erdoğan kendisini “geçmiş olsun(!)” diye aradı. Şafak Köşkün de gözdesiydi(!)..
Mehmet Perinçek bugün tutuklandı. O bir akademisyen ama suçu büyük.
Bilimin değersizleştirildiği, “ulemaya sormak lazım” diyen bir zatın yönettiği günümüz Türkiye’sinde senin neyine bilgi, belge(!)?.
Hem adamlar Ermeni açılımı yapıyor… Aça aça sipriptizciye döndüler. Onlar açtıkça AB-D “aç, aç” diye tempo tutuyor.
Asıl suçu ne Perinçek’in?
Mehmet Bora Perinçek, Sovyet Rusya arşivlerinde yaklaşık 8 yıldır ısrarla sürdürdüğü çalışmalarının sonunda Ermenistan’ın ilk başbakanı Kacaznuni’nin 1923 yılında Taşnak Partisi kongresine sunduğu rapora ulaşır.
KAÇAZNUNİ’NİN 1923’TE TAŞNAK PARTİSİ KONGRESİNE SUNDUĞU ÇARPICI RAPOR
“İngiliz himayesindeki Ermenistan devleti kurulduğu zaman, 1918 Temmuz ayından 1919 Ağustos ayına kadar hükümeti yöneten, ilk başbakan Kaçaznuni, 1923 yılında Bükreş’te toplanan Taşnak Partisi Kongresi’ne sunduğu raporunda, şu saptamalarda bulunuyor:
– Savaştan önce ve savaş koşullarında Rus Çarlığına kayıtsız şartsız bağlandık.
– Emperyalistlerin önümüze koyduğu “Denizden denize Ermenistan” gibi hayali bir amacın peşine düştük.
– Silahlı gönüllü birlikleri oluşturmamız hataydı.
– Terör eylemlerimiz batı kamuoyunu kazanmaya yönelikti.
– Karşılıklı Müslüman ve Ermeni kırımları oldu.
– Güç dengesi Türklerin lehineydi, macera yaptık.
– 1915 yılı yazında ve güzünde uygulanan tehcir (zorla göçettirme) Avrupa’lı diplomatların bize söz verdiği bağımsız Ermenistan hayalimizi suya düşürdü. Türkiye ne yaptığını çok iyi biliyordu. Bugün pişmanlık duyması için hiçbir neden yok.
– Sevr Antlaşması gözlerimizi kör etmişti. Türklerin anlaşma önerilerini reddederek vahim hata işledik. Sevr yerine, Türklerle anlaşsaydık, çok şey kazanırdık.
– İngilizler karşılıklı katliamları kışkırttı.
– Müslüman bölgelerinde düzeni sağlayacak idarî önlemler alamadık, silaha sarılmak zorunda kaldık, ordular gönderdik, yıktık ve katliamlar gerçekleştirdik.
– Türkler savunma güdüsüyle hareket ettiler.
– Övünülecek hiçbir işimiz yok. Kendi dışımızda suçlu aramayalım
– Evet, intihar etmeyi öneriyorum, Taşnak Partisi’nin artık yapacağı hiçbir şey yok. Partiyi dağıtalım. Bu kararı almazsak, bizi yıkım ve şerefsizlik bekliyor.”
Rapor bu.
Evet, biz normal bir ülke olsak ve bizi bizden birileri yönetse idi, bu önemli başarısından dolayı Sayın Mehmet Perinçek ödüllendirilirdi. Köşkte Türk Milletini soykırımcı katil ilan edenler değil, Sayın Mehmet Perinçek ağırlanırdı.
Türkiye nerede ise bütün dünya tarafından soykırımla suçlanırken, normal bir hükümet bu belgelere can suyu gibi sarılır, bu belgeleri o iftiralara karşı kullanırdı ama normal bir hükümet yok.
BOP hükümeti var ve Sayın Perinçek’in ulaştığı belgeler BOP’çuların tekerine taş koyuyor.
Gül Sarkisyan’ın “Ağrı’yı almayı gelecek kuşaklara bıraktık” sözüne cevap verdi mi?
Gıkı çıkmadı. O zaman adama sormazlar mı; “siz kimden yanasınız” diye!?
“Sükut ikrardan mı geliyor” diye sorulmaz mı?
Hangi birini soralım? Sorsak kim cevap verir? Verseler biz artık inanır mıyız?
Kısacası dostlar, Perinçek “30 bin Kürt, bir milyon Ermeni kestik” deseydi, bugün Silivri’de olur muydu?
Olan her şeyin cevabı bu sorunun cevabında gizlidir.
Kaynak : Zahide Uçar – Facebook
http://www.trakyanethaber.com/yeni/haber.asp?id=41411

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: