İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Papaza saldırıda TİT izi

İzmir Alsancak’taki Diriliş Kilisesi’nin önünde önceki gün gerçekleşen silahlı saldırının arkasında TİT’in olduğu ileri sürüldü… Zirve Yayınevi katliamının Ergenekon’la bağlantısının ortaya çıkmasının ardından saldırı girişiminin olması dikkat çekiyor. Saldırganın Facebook’ta paylaştığı mesajlar ise hayli ilginç. Mesajlarında Türk İntikam Tugayı’nın kısaltması olan ‘TİT’ imzasını kullanan zanlının, bazı mesajlarda da ‘darulharp’ gibi İslami kavramları kullanarak kendisine ‘İslamcı’ kimliği çizmeye çalıştığı gözlerden kaçmıyor. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri saldırıda Türk İntikam Tugayı (TİT) ve Ergenekon Terör Örgütü bağlantıları üzerinde duruyor.

  http://www.samanyoluhaber.com/h_534253_dirilis-kilisesinin-onunde-papaza-saldirida-tit-izi.html
İzmir Alsancak’taki Diriliş Kilisesi’nin önünde önceki gün gerçekleşen silahlı saldırının arkasında TİT’in olduğu ileri sürüldü. Kilise Derneği Genel Sekreteri Andrew Brunson’un yüzüne karşı ‘Hesap sorulacak’ diye bağırıp havaya ateş eden saldırganın Facebook’ta ‘TİT’ imzalı mesajlar paylaştığı ortaya çıktı.
Trabzon’da, 3 yıl önce Oğuzhan Akdin adlı bir lise öğrencisinin Santa Maria Katolik Kilisesi Rahibi Andrea Santoro’yu öldürmesinin yankıları bitmemişken önceki gün de benzer bir olay az kalsın İzmir’de yaşanacaktı.İzmir Alsancak’ta bulunan Diriliş Kilisesi derneği önüne giden M.A.E., dernek genel sekreterinin yüzüne karşı ‘Hesap sorulacak’ şeklinde bağırıp havaya ateş etti. Eylem, bölge sakinlerine korkulu anlar yaşattı. İlk önce gaz tabancasıyla ateş açan zanlı, yanında bulundurduğu av tüfeğine el attığı sırada çevrede bulunanların müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. Önceki akşam meydana gelen olayın ardından gözaltına alınarak Bozyaka’daki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen M.A.E’nin sorgusu sürerken, polisin Manisa’da yaşadığı belirlenen zanlı hakkında daha detaylı araştırma yapmak için ek gözaltı süresi aldığı öğrenildi.
SALDIRIDA ‘TİT’ İZİ
Zirve Yayınevi katliamının Ergenekon’la bağlantısının ortaya çıkmasının ardından saldırı girişiminin olması dikkat çekiyor. Saldırganın Facebook’ta paylaştığı mesajlar ise hayli ilginç. Mesajlarında Türk İntikam Tugayı’nın kısaltması olan ‘TİT’ imzasını kullanan zanlının, bazı mesajlarda da ‘darulharp’ gibi İslami kavramları kullanarak kendisine ‘İslamcı’ kimliği çizmeye çalıştığı gözlerden kaçmıyor. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri saldırıda Türk İntikam Tugayı (TİT) ve Ergenekon Terör Örgütü bağlantıları üzerinde duruyor. Kilise önünde saldırı gerçekleştiren zanlının Facebook sitesindeki sayfasında kiliseleri yakın takibe aldığı da görülüyor. Mesajlarında Türkiye’de misyonerlik yapanlar olduğunu belirten M.A.E., “Bizim egemenlik haklarımıza saldırıdır bu. Ülke işgal edilmiştir. ‘Darülharp’ olan bir memlekette savaş kanunları geçerlidir” şeklinde yazılar yayınlamış. Saldırganın Facebook sitesinde yazdığı mesajları incelemeye alan polis, suikast girişiminin son Ergenekon operasyonlarına yönelik bir mesaj olabileceği üzerinde duruyor.
ZİHİNSEL ARKAPLAN İNTERNETTE
Saldırganın Facebook’taki sayfası saldırının ipuçlarını ortaya koydu. Sayfasında Abdullah Çatlı, İzmir Ülkü Ocakları İl ve Bölge Başkanı, İzmir Protestan Kilisesi, Ulus Rum Lisesi’nin bulunan M.A.E’nin saldırıdan hemen önce akşam saatlerinde internette, ‘Türkiye’nin ekseni değil imanı kayıyor T.İ.T’, ‘hedef Turan, milliyetçi Türkiye. Misyoner faaliyet gösteren emperyalistler çekecek kanlı ellerini ülkemden’ şeklinde yazılar paylaştığı saptandı.

Yorumlar kapatıldı.