İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sıra K.Irak´a operasyona mı geldi?

Güler Kömürcü

Batı kurnazlığındaki AB, biz duygusal-saf Türkleri ‘gerdir-bırak’ taktiğiyle iyi oynattı. Adamlar, Türkiye’yi hazmetme sorunu çektiklerini açıkça söylediler, hazmetmenin fizyolojik açılımı nasıldır peki, cevap; hazmetmek istediğiniz yiyeceği önce parçalamak zorundasınızdır, parçalara ayırdıktan sonra hazmetme işlemi gerçekleşir.

AB SÜRECİ ARTIK KABUS SÜRECİ OLACAK O halde, biz masadan kalkarsak planın tamamlanmasına imkan olmadığına göre, elbette Türkiye’nin gitmesine izin verilmeyecekti, bunu unutup gerdir-bırak taktiğini yediniz, sanki son ana kadar deriin uğraş verilmiş şovu yapıldı. Siz de gerildiniz-bırakıldınız,gerildiniz…

35 maddelik müzakere çerçevesine bakın, yakında nerede-ne halde bırakılacağımızı anlarsınız. Önce ‘2006 Ermeni yılı, ardından Güneydoğu, ardından?!

AB macerası artık hepimiz için KABUS SÜRECİ OLACAKTIR, nokta.

Geçelim bunları, şimdi, anında kanınıza karışacak türden ÇOK ÖNEMLİ ve de özel haberlerim var;

AKP PARÇALANIR MI KORKUSUYLA ERDOĞAN VEKİLLERE NE SÖZÜ VERDİ? AKP kampından-İÇERİDEN gelen bir özel haberim var. Erdoğan, vekillerini topladığı Kızılcahamam kampında, önümüzdeki günlerde beklenen AKP içindeki istifaları-kopmaları önleyebilmek adına, tüm vekillere ‘hepinizi bir dahaki seçimlerde teşkilatların ön seçimine-elemeye sokmadan direkt listeye alacağım’ sözünü vermiş. Bu haberin arka planını detaylandırmaya gerek yok değil mi?

K.IRAK’A OPERASYON’A AZ KALDI 3 Ekim kargaşası da şu veya bu biçimde bitti, şimdi sıra geldi KUZEY IRAK’A OPERASYONA, yılbaşına kadar olan sürece dikkat çekiliyor. Güçlü ‘haber kaynaklarımın’ idddiasına göre; ‘ K.Irak’a, lokal ancak kapsamlı bir operasyon yapılacak. Bunun yukarıdaki paragrafta ‘parçalanma korkusu’ içinde vekillerine yeniden seçilme sözü verenler adına, iç siyasetin genel fotoğrafı-erken seçim süreci adına ne anlama geldiğine de siz karar verin efendim.

Bu arada AKP içinde bir grup vekilin BARZANi politikalarına yakın duruşuna da ayrıca dikkat çekiliyor.

İlaveten 2 önemli detayı kayda geçiniz ey değerli okur; geçtiğimiz hafta ABD yetkililerinin, durup dururken, ‘Biz tezkereyi unuttuk’ demeleri biir. Ve de derken Türkiye’nin de Irak’ta konuşlandırılacağının bir diğer önemli işaretine bakın; Irak Cumhurbaşkanı Talabani’nin New York ziyaretinden sonra yaptığı ‘PKK terörist gruptur-gereken yapılmalı’ açıklamasıyla operasyona bir anlamda OK verilmiş mi oldu dersiniz?

TÜRKİYE’YE KÜFÜR EDEN AMERİKALI GAZETECİNİN BAĞLANTISI Geçen hafta Washington Times’te Türkiye’ye HAKKINDA ağır hakaret dolu bir yazı yazan, Türkiye’yi AB’e almayın diye kampanya başlatan Washington’daki ‘Yahudi lobisinin’ etkili ismi Bay Gaffney’in, Türkiye’nin ABD’de tanıtım-lobi faaliyetini yürüten ‘Livingston’ isimli şirketle de bağlantılı olduğu belirlendi, bu şirket bizden her yıl 2.2 milyon dolar para alıyor. PES.

Bu arada BAY F.Gaffney, malum yazısındaki satır aralarında Türkiye’yi terör vitrinine de sundu, Körfez sermayesinin Türkiye’ye gelmesini ‘terörist hareketler Türkiye’den finanse edilebilir’ gibi ‘tehlikeli’ bir noktaya taşıdı utanmaz adam. Şimdi, bu son cümleyi aklınızda tutun ve hemen alt paragrafla devam edin;

İLGİNÇ BİR İHBAR Bir derin okur e-posası; ‘ Güler Hanım. Sizin analiz ufkunuza ben de katılmak isterim. Bankacıyim.Bankamızdan zaman zaman Washington adına çeşitli İslami terör bağlantılı kuruluşların hesabı olup olmadığına dair bilgiler istenmekte. Geçenlerde soruşturma yaptıkları firmanın ismine bakın; The company of el kaide between two rivers ve The company of cihad between two rivers.’ (İki nehrin arasındaki cihad firması). Hatırlar mısınız bir zamanlar kurulacak Kürt devletinin bayrağı diye ortaya bir figür çıkmıştı; İki mavi çizgi arasında yıldız ve hatta İsrail bayrağını çağrıştırdığı ifade edilmişti.

Tabii El Kaide o kadar salak ki firma unvanları ‘el kaide, el cihad ‘ ifadelerini taşıyor olmalı, herhalde Amerikalılar ararken fazla zorlanmasınlar diyedir! Yazıp-oynuyorlar mı dersiniz? Bu arada bizim bankamız KKTC’de faaliyet gösteriyor, anlayana. Bir okur; U.T.’

Beğendiniz mi haber kokteylimi?!

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: