Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Arayış İçinde Bir Kuşak: Günümüz İstanbul’unda Ermeni Lisesi Mezunu Gençler, KİTAP TANITIMI-PANEL

Ocak 10 @ 7:00 pm - 9:00 pm EEST

Ermeni toplumunu kimlik mücadelesi vererek dışarıya açan öncüleri izleyerek büyümüş olan bu gençler Hrant Dink suikastine, Er Sevag Balıkçı cinayetine, Ermenilere karşı medya ve sosyal medya aracılığıyla yayılan saldırılara da şahit oldular. Eğer bir gün, bir gencin “Bazı yaralar kapanır, ama nasıl kapanır?” sorusunun cevabı beraber inşa edilmeye karar verilirse; bu toprakların gençleri, Kavafis’in dediği gibi; “Başka diyarlara, başka denizlere” gitmeyi düşünmezler; “Hep aynı kente” varacaklarını bilseler bile. 

 
Hakan Yücel* ve Umur Yedikardeş** 2016-2017’de, İstanbul’da yaşayan, Ermeni okullarında okumuş ve Ermenilerin yoğun yaşadığı mahallelerde büyümüş olan 18-30 yaş arasındaki gençlerle görüşmeler gerçekleştirdi.


“Arayış İçinde Bir Kuşak: Günümüz İstanbul’unda Ermeni Lisesi Mezunu Gençler” başlıklı kitap bu görüşmelere dayanmaktadır. 10 Ocak 2020 Cuma günü 19.00’da Getronagan Lisesi’nden Yetişenler Derneği’nde*** kitabı konuşup tartışacağız..Paneli Sevan Ataoğlu modere edecek.
* Doç. Dr. Hakan Yücel hâlen Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
** Umur Yedikardeş Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kentsel Planlama programında yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.
*** GLYD Harbiye, Prof. Dr. Celal Öker Sk., No:3 İstanbul

Detaylar

Tarih:
Ocak 10
Saat:
7:00 pm - 9:00 pm EEST
Etkinlik Kategori:

Mekan

Getronagan Lisesi’nden Yetişenler Derneği
Prof. Celal Öker Cad. No:3 Harbiye
İstanbul, 34373 Turkey
+ Google Haritalar
Telefon:
+90212 240 41 28