İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir’de camileri hedef alan Bizans’ın torunlarına büyük tokat

***HyeTert, bu kaynağın ve/veya içeriğin yanlış ve/veya yanıltıcı bilgiler ve/veya soykırım inkarcılığı, ırkçılık, ayrımcılık ya da nefret suçu içerdiği/yaydığı kanısındadır. Metni paylaşmadan önce bu uyarıları göz önüne alarak, içeriği ve/veya kaynağı güvenilir kaynaklardan kontrol ediniz.***

İzmir’deki bazı camilerin hoparlörlerinden ‘Çav Bella’yı çalan Bizans torunlarına en güzel cevabı sosyal medya kullanıcıları verdi. İstanbul’un fethinin nişanesi olan Ayasofya’da okunan ezanın videosu, Twitter’da hızla yayılırken kullanıcılardan da büyük beğeni aldı.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethetmesiyle birlikte 916 yıl kilise olarak kullanılan Ayasofya, camiye çevrilmiş ve fethin nişanesi olarak tanımlanmıştı.

Sanat ve mimarlık tarihi bakımından dünyanın en önde gelen yapılarından biri olan Ayasofya, camileri ahıra çeviren zihniyet tarafından 1935 yılında müzeye dönüştürüldü.

İslam’a ve Müslümanlara olan kinleri asırlarca devam eden Bizans torunları, geçtiğimiz gün İzmir’de camileri hedef aldı.

Hayasızca düzenlenen alçak saldırı sonrası en güzel cevabı yine duyarlı Müslümanlar verdi. 

Bizans’ın sapkın torunlarına tokat gibi karşılık

Twitter’da #camilerkırmızıçizgimiz etiketi açan sosyal medya kullanıcıları Bizans’ın sapkın torunlarını çıldırtacak bir karşılık verdi.

Kullanıcılar sadece etiket açarak yetinmedi ve Ayasofya’da okunan ezanı paylaştı.

https://m.yeniakit.com.tr/haber/izmirde-camileri-hedef-alan-bizansin-torunlarina-buyuk-tokat-1251518.html

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın