İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Musevileri Hahambaşı Haleva kampanyaya 5 aylık maaşını bağışladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında koronavirüsle mücadelede Milli Dayanışma Kampanyası başlatmıştı.

Erdoğan’ın, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı kampanyaya 7 aylık maaşını da bağışlayacağını açıklamasının ardından, çok sayıda siyasi parti, iş dünyası çevreleri ve STK’lardan kampanya destek geldi.

fazla oku Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu kapsamda Türkiye Hahambaşılığı Vakfı, ‘Türk Yahudi Toplumu’ isimli sosyal medya hesabından başlatılan kampanyaya destek verdiğini açıkladı.

Açıklamada, Türkiye Musevileri Hahambaşı Rav İsak Haleva’nın 5 aylık maaşıyla kampanyaya destek verdiği belirtildi.

Vakfın açıklamasında şunlar kaydedildi:

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve kabinemizin öncülüğünde, bu süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için başlatılan kampanyaya da Hahambaşımız Rav İsak Haleva’da 5 aylık maaşlarıyla katılmışlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve kabinemizin öncülüğünde, bu süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için başlatılan kampanyaya da Hahambaşımız Rav İsak Haleva’da 5 aylık maaşlarıyla katılmışlardır. — Türk Yahudi Toplumu (@tyahuditoplumu) March 31, 2020

Independent Türkçe


Independent Turkce

Yorumlar kapatıldı.