İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Baskil Hacımustafaköy Köyü

Baskil Hacımustafaköy Köyü düğünleri, gelenek ve görenekleri, düğün videoları, Hacımustafaköy Köyü son dakika gelişmeleri, Hacımustafaköy Köyü ne özgü yemekler, Baskil Hacımustafaköy Köyü nün tarihi, Hacımustafaköy Köyü nerede, hangi il ve ilçeye bağlı, Hacımustafaköy Köyü ne ait haberler, son dakika gelişmeleri, tüm resim ve videoları bu haberimizde.

Hacımustafaköy Köyü, Elazığ ilinin Baskil ilçesine bağlı bir köydür. Yolunuz Doğu Anadolu bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Hacımustafaköy Köyü Resimleri ve Hacımustafaköy Köyü videoları sizin de ilginizi çekebilir.

Baskil Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Doğu Anadolu yöresine özgü haber kanalı var mı? Baskil Elazığ Arası Kaç Km? Baskil Hava Durumu? Elazığ Köyleri ve Baskil Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Elazığlı iseniz Elazığ Doğumlu Ünlüler e göz atmak yararınıza olacaktır. Elazığlı Ünlüler arasında Baskil Hacımustafaköy Köyü Köyünde doğan biri var mı? Baskil Doğumlu Ünlüler Kimler?

Hacımustafaköy, Elâzığ ilinin Baskil ilçesine bağlı bir köydür.

Köy sakinleri köyleri için eski dönemde Kürtçe Kurmumyane jori ismini de kullanmışlardır. Köyün geçmişi tam olarak bilinememekle beraber eski Ermeni mezarlarının kalıntıları ve yer isimlerindeki Ermeni kökenli kelimeler bu köyün çok eskilerde Ermeniler tarafından yerleşim yeri olarak kullanıldığını göstermektedir. Köy ermenilerden sonra Canbeyli aşiretinden insanların gelerek yerleşmesiyle oluşmuş bir köydür. Kürtçe konuşan sünni müslüman ahaliden oluşmuştur.

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi 2000 yılından itibaren döşenmiştir. Fakat kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol olmayıp köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


https://www.koylerim.com/baskil-hacimustafakoy-koyu-311550h.htm

Yorumlar kapatıldı.