İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatipoğlu’nun din değiştirme şovuna anneden tepki ve yalanlama

Sinem UĞURLU

İstanbul

Nihat Hatipoğlu’nun canlı yayında ‘din değiştirttiği’ 13 yaşındaki Ermeni çocuğun ailesinden yalanlama geldi. HDP Milletvekili Garo Paylan ile iletişime geçen anne çocuğunun kendisinin onayı alınmadan ekrana çıkarıldığını söyleyerek, “Çocuğum kesinlikle Müslüman değil” dedi. Hatipoğlu programda aileden onay alındığını söylemişti.

“MÜSLÜMAN OLMADI”

Konuyla ilgili Evrensel’e konuşan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, çocuğun annesinin kendisiyle iletişime geçtiğini ve kesinlikle rızası alınmadan çocuğunun programa çıkarıldığını söylediğini aktardı.

Ailenin, yılardır Türkiye’de yaşayan Ermenistanlı bir aile olduğunu ifade eden Paylan şunları anlattı: “Annesi olay üzerine bana ulaştı. Bunun kendi rızasıyla kesinlikle olmadığını söyledi. Türkçesi yarım yamalak bir Türkçe. Programdan arandığını ama ne olduğunu anlamadığını ve videoyu gördüğünde şok olduğunu anlattı. Çocuğunun istismar edildiğini, kesinlikle Müslüman olmadığını, sünnet olmadığını söyledi.”

“ÇOCUK İSTİSMARI”

Yaşananı büyük bir skandal olarak niteleyen Paylan, “Çocuğu ‘Orada ünlü insanlar var, yemek veriyorlar’ diyerek arkadaşı programa götürmüş. 13 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz. Önemli bir çocuk istismarıyla karşı karşıyayız” dedi.

“PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM”

Paylan konuyla ilgili gerekli girişimlerde bulunacağını ifade ederek, “Bu işin peşini bırakmayacağım RTÜK’e şikayette bulunacağım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla görüşeceğim” dedi.

Nihat Hatipoğlu’nun istismar ettiği Arthur’un annesi ile görüştüm.

13 yaşındaki oğlunun kendisinin onayı olmadan programda ekrana çıkarıldığını söyledi.

Çocuk istismarı yapan program hakkında yarın RTÜK’e ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. pic.twitter.com/2mnNuMrUgB — Garo Paylan – Կարօ Փայլան (@GaroPaylan) 14 Mayıs 2019

NE OLMUŞTU?

12 Mayıs’ta Nihat Hatipoğlu, İstanbul Sultanahmet Meydanı’ndan canlı yayınlanan iftar programında 13 yaşındaki çocuğa ‘din değiştirtti.’ 13 yaşındaki Ermeni çocuk Arthur, isminin “Nihat” olmasını istediğini söyledi.

Nihat Hatipoğlu, çocuğun ailesinin de onayı olduğunu anlattı ve çocuğa canlı yayında Kelime-i Şehadet getirtti.


Evrensel Gazetesi

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: