İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Canlı yayında ‘dini değiştiren’ Ermeni çocuğun annesinden yalanlama geldi

Türkiye’de canlı yayında reşit olmayan bir Ermeni çocuğa din değiştirme şovu yapıldı.

Türkiye’de zorla dini değiştirme vakaları devam ediyor. Bu sefer canlı yayında reşit olmayan bir Ermeni çocuğuna dini değiştirme mecbur edildi.

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun, İstanbul Sultanahmet Meydanı’ndan canlı yayınlanan iftar programı, 13 yaşındaki çocuğa din değiştirme şovuna sahne oldu. Hatipoğlu, çocuğun ailesinin de onayı olduğunu söyledi. Ancak  bu açıkça bir yalandı. Çocuğun annesi Alina Yengibaryan Lurer.com’a açıklamalarında bu haberi yalanladı.

Artur’un annesi Alina Yengibaryan’ın açıklamaları şöyle:

“Çocuğum Müslüman olmadı. Biz Ermeniyiz, Hristiyanız. Ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum. Dükanda çalışıyorum. Aniden bana haber geldi. Çocuğun Artur şimdi canlı yayında ve böyle açıklamalar yapıyor. Artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. Suriyeli arkadaşı “gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz” demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. Çocuktur o, yanlış yaptı. O Müslüman olmadı, sünnet olmadı.”

Alina Yengibaryan gazeteciye verdiği demeçte endişelerini TBMM Ermeni Milletvekili Garo Paylan’a sundu ve onunla da görüşeceğini belirtti.

https://www.ermenihaber.am/tr/news/2019/05/14/Ermeni-İslam-müslüman-Artur/154837

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: