İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankara’da “Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu”…

***HyeTert, bu kaynağın ve/veya içeriğin yanlış ve/veya yanıltıcı bilgiler ve/veya soykırım inkarcılığı, ırkçılık, ayrımcılık ya da nefret suçu içerdiği/yaydığı kanısındadır. Metni paylaşmadan önce bu uyarıları göz önüne alarak, içeriği ve/veya kaynağı güvenilir kaynaklardan kontrol ediniz.***

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri iş birliğiyle 24-25 Nisan’da Ankara’da “Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu” düzenlenecek.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri iş birliğiyle 24-25 Nisan’da Ankara‘da “Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu” düzenlenecek.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri iş birliğiyle 24-25 Nisan’da Ankara’da arşivlerde araştırma yapan akademisyen ve araştırmacılar ile arşiv hizmeti veren kurum temsilcilerinin tecrübelerini aktaracağı “Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu” düzenlenecek. Bilgi ve belge yönetimi alanında gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerin paylaşılacağı etkinlikte, Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti arşiv birikiminin çağın gereklerine uygun olarak geliştirilmesi hedefine yönelik değerlendirme ve öneriler dile getirilecek.

Sempozyum, Türkiye’nin arşiv çalışmaları ile çözüme kavuşturulmasını talep ettiği Ermeni meselesinin arşivcilik bağlamında konuşulacağı “Anadolu’da Ermeni Mezalimi” başlıklı özel oturuma da ev sahipliği yapacak. Özel oturumda Anadolu’da Ermeniler tarafından düzenlenen isyan ve katliamlara dair kazı ve arşiv çalışmaları dinleyicilerle paylaşılacak. Türkiye arşivlerinde e-dönüşüm süreci, Endüstri 4.0 uygulamalarının arşiv çalışmalarına yansımaları, arşivlerin eğitim işlevi ve arşiv gereçlerinin bakım ve muhafazası gibi konuların da tartışılacağı etkinlik, 24 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi‘nde düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak ve Türk Tarih Kurumundaki oturumlarla devam edecek. – ANKARA 

Kaynak: İHA

https://www.haberler.com/ankara-da-arsivlerimizin-gelisimi-vizyonu-ve-tarih-11976860-haberi/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: