İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bayburt Kaymakamı Şehit Nusret Bey anıldı

***HyeTert, bu kaynağın ve/veya içeriğin yanlış ve/veya yanıltıcı bilgiler ve/veya soykırım inkarcılığı, ırkçılık, ayrımcılık ya da nefret suçu içerdiği/yaydığı kanısındadır. Metni paylaşmadan önce bu uyarıları göz önüne alarak, içeriği ve/veya kaynağı güvenilir kaynaklardan kontrol ediniz.***

Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ermeni tehciri zamanında Bayburt Kaymakamlığı görevinde bulunan ve Ermenilerin attığı iftiralar sonucu idam edilen Şehit Kaymakam Nusret Bey, ismini taşıyan parkta düzenlenen törenle anıldı.

Programa Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan,Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Davut Balibaşa, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Ak Parti Bayburt Belediye Başkan Adayı Fatih Yumak, ve kurum müdürleri katıldı.

Anma töreninde ilk olarak şehit kaymakamın özgeçmişi okundu. Tören daha sonra İl Müftüsü Hasan Başoğlu’nun yaptırdığı dua ile sona erdi.

https://www.yeniakit.com.tr/haber/bayburt-kaymakami-sehit-nusret-bey-anildi-623972.html

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: