İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HDP’li Kenanoğlu: Kılıçdaroğlu haddini aşarak Alevi değerlerini ayaklar altına almıştır

PİRHA- HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun haftalık grup toplantısında Ozan Arif’i anarak, “Ozan Arif’in Pir Sultan’dan hiçbir farkı yoktur” sözlerine sert tepki gösterdi. Kenanoğlu, “Kılıçdaroğlu haddini aşmış ve Alevi değerlerini ayaklar altına almıştır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Ozan Arif’in Pir Sultan’dan hiçbir farkı yoktur” sözlerine tepki gösteren HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Kılıçdaroğlu’nu skandal sözlerinden dolayı bir an önce Aleviler ve Ermeni halkından özür dilemeye davet etti.

“KILIÇDAROĞLU, ALEVİLER VE ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEMELİ”

Hrant Dink ve Maraş Katliamı’nın katillerine övgüler dizen ülkücü ozan Ozan Arif ile Alevi toplumunun değeri olan Pir Sultan’ı aynı  kefeye koymanın hadsizlik olduğunun altını çizen Kenanoğlu, Kılıçdaroğlu’na özür dilemesi çağrısında bulunarak şunları vurguladı:

“Kılıçdaroğlu haddini aşmış ve Alevi değerlerini ayaklar altına almıştır. Kemal Kılıçdaroğlu Hrant Dink ile Maraş’ın katillerine övgüler dizen ülkücü Ozan Arif ile Alevilerin ulu ozanlarını aynı kefeye koymuştur. Cem ibadetimizde isminin geçtiği her dua ve deyişte niyaz verdiğimiz Pir Sultan Abdal ve Alevilerin değeri olan diğer Alevi  Ozanlarıyla Hrant Dink’in katilllerinin sevicisi ve onlara methiyeler dizen ülkücü Ozan Arif’i aynı kefeye koymak hadsizliktir, hakarettir.  Kılıçdaroğlu’nu bu benzetmesinden ve Alevi toplumuna hakaretinden dolayı kınıyorum. Kılıçdaroğlu haddini bilmeli ve Alevi toplumundan ve Ermeni halkıyla bu ülkenin demokratlarından özür dilemelidir.”


https://www.pirha.net/hdpli-kenanoglu-kilicdaroglu-haddini-asarak-alevi-degerlerini-ayaklar-altina-almistir-160108.html/19/02/2019/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın