İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gürcistan’daki Ermeni Kilisesinin yanında Azerbaycanlı Ermeni bayrağını yaktı (video)

Facebook’ta Gürcistan’daki Ermeni Kilisesine giren ve Ermenilere karşı hakaret ifadelerini kullanan bir Azerbaycanlı’nın videosu yayınlandı.

Bu kışkırtıcı kiliseye girdiğinde Ermenileri hakaret edip Artsakh’la  (Dağlık Karabağ) ve Hocalı’yla ilgili açıklamalar yaptı. 

Kiliseden çıkınca kilise bahçesinde Ermeni bayrağını ayakla ezip yakıyor.

Bu videoyla ilgili tepki özellikle Ermeni facebook kullanıcılarında  geniş yer buldu. Ermeni kullanıcılar Gürcistan iktidarına Azerbaycanlı’yı cezalandırma çağrısında bulundu. 

Videoyu yayınlayan facebook kullanıcılardan Erna Aslanyan “Şimdi Gürcistan’ın ne kadar gelişmiş bir Avrupa ülkesi olduğunu ve Azerbaycanlı tarafından nefret tohumu ekilmesine nasıl bir tepki verdiğini göreceğiz” diye yazdı.

В Грузии азербайджанский турок монголоидной внешности зашёл в армянскую церковь и, стоя в церкви рядом с армянками, бормотал на своем языке унизительные слова, что является осквернением церкви. Повздорил с армянином на улице в духе "Гарабах бизимдирь" и будучи проигнорированным во дворе церкви вдали ото всех, втихоря сжёг флаг Армении.Ну вот у Грузии есть доказательство, теперь посмотрим насколько Грузия – развитая европейская страна и как она отреагирует на проявление ненависти со стороны азербайджанских турок. А то Саакашвили говорил " мы европейская страна, у нас много голубоглазых блондинов" лол

Posted by Էռնա Ասլանյան on Sunday, February 17, 2019

https://www.ermenihaber.am/tr/news/2019/02/19/Gürcistan-Ermeni-Azerbaycanlı/148275

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın