İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ARA GÜLER HAYATINI KAYBETTİ

Cemaatimizin büyük ve vazgeçilmez değerlerinden dünyaca ünlü foto muhabiri Ara Güler’in vefatı haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Yüz yıla yakın hayatı boyunca basın fotoğrafçılığı ve yaratıcı fotoğrafçılık alanlarında tüm dünya tarafından tanınan gerçek bir doruk noktası oldu.

O, tüm hayatı boyunca adını gururla taşıdı ve her zaman öyle tanındı. Değişik merciler ve kurumlar tarafından takdir edildi. Kadasetli Patriğimiz Mesrob II Hazretleri 27 Mart 2000 tarihinde kendisini Patriklik Makamı Şeref Madalyası ve Takdir Beratı ile onurlandırdı. Daha sonra, Ermenistan Cumhuriyeti Diaspora Bakanlığı 8 Mayıs 2011 tarihinde kendisine Arşil Gorki Madalyası, Ermenistan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ise 25 Ocak 2013 tarihinde bakanlığın Altın Madalya’sını tevdi etmişlerdi.

O şöhretin adamı olmadı. Daima alçakgönüllü ve halk adamı olmayı tercih etti. Hayatını sahip olduğu Göksel Lütuflar sayesinde en iyi şekilde değerlendirdi.

Bugün O, fiziksel olarak aramızda değil, fakat eşsiz sanatı sayesinde adı ve hatırası daima aramızda bulunacak.

Merhum’un emeklerini ve değerini göz önünde bulundurarak, Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan’ın talimatı ile Müteveffa’nın layıkı veçhile “Cemaat Uğurlama Töreni” yapılacaktır. Tören 20 Ekim 2018, Cumartesi, saat 12:00’da, Beyoğlu Surp Yerrortutyun (Üç Horan) Ermeni Kilisesi’nde yapılacaktır.

Bu vesileyle Patriklik Makamımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye ve T.B.M.M. Başkanı Sayın Binali Yıldırım’a yayınlamış oldukları taziye mesajı ile ilgili teşekkürlerini sunar.

Yüce Tanrı’nın emektar kulu ve cemaatimiz üyesini Göksel Krallığı’na layık kılması için dua etmekteyiz.

Merhumun biyografisi için bakınız: http://www.araguler.com.tr/tr/aboutaraguler.html


http://www.turkiyeermenileripatrikligi.org/site/ara-guler-hayatini-kaybetti/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın