İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’yi kurtaracak formülü açıklıyorum

***HyeTert, bu kaynağın ve/veya içeriğin yanlış ve/veya yanıltıcı bilgiler ve/veya soykırım inkarcılığı, ırkçılık, ayrımcılık ya da nefret suçu içerdiği/yaydığı kanısındadır. Metni paylaşmadan önce bu uyarıları göz önüne alarak, içeriği ve/veya kaynağı güvenilir kaynaklardan kontrol ediniz.***

 

Rıza Zelyut

Kemal Kılıçdaroğlu hazretleri ve özel ekibi Abant Toplantıları’nın devamında Türkiye’nin beklediği kurtuluş formülünü de açıkladı: Sağ kesimin diliyle konuşarak sağdan oy alacaklarmış…

Bu harika fikri ancak bu harika kadro icat edebilirdi! O yüzden de hiç şaşırmadım…

AKP’yi ayakta tutmak için her türlü desteği verdikleri yetmedi, şimdi de CHP seçmenini sağcı bir zihniyetle kuşatacaklar.

SEÇ SEÇ AL

Her başarısız seçimden sonra koltukta kalmak için böyle şeyler icat eden Kılıçdaroğlu ekibine ben de yardımcı olmak isterim. Karşı mahallenin dilini başarılı biçimde kullanmaları için bazı parlak önerilerim var:

*CHP Genel Merkezi’nin çatısına bir minare dikin. Oradan 5 vakit ezan okutun ve binanın 1. katını cami haline getirin… Binada çalışan herkesi mutlaka 5 vakit namaz kılmaya zorlayın. Cuma namazına katılmayan milletvekillerini disiplin kuruluna sevk edin.

*CHP’li kadınları türban takmaya çağırın. Parti teşkilatındaki kadınlara türbanı zorunlu hale getirin.

*CHP’li belediyeler öğrenci yurtları yapsınlar sonra da bu yurtları Ensar Vakfı, TÜRGEV gibi dini bütün ekiplere devretsinler.

*Genel Merkez’de tarikat liderlerinden oluşan bir danışma kurulu oluşturulsun. İl ve ilçe yönetimleri tarikat üyesi yapılsın.

*Atatürk resimlerini yırtın, nerede Atatürk heykeli görürseniz kırın. Bunu da medyayı çağırarak yapın ki halk sizdeki derin dönüşümü görsün.

*Laikliğin ne kadar kötü olduğunu her yerde anlatın.

*CHP’nin tek parti döneminde millete zulmettiğini söyleyin, herkesten özür dileyin. Bugünkü CHP’nin o CHP ile hiç ilgisi olmadığını anlatan broşürler hazırlatıp bunu mahallelerde dağıtın.

*Cumhuriyet rejiminin bünyemize uymadığını anlatın ve Atatürk’ün padişahlığı kaldırmasının ne kadar kötü olduğunu söyleyin.

*Yeni imam hatip okulları açılması için kanun teklifleri verin.

*Mekke ve Medine’ye umre seferleri düzenleyin.

*Zalim Esed diyerek Suriye yönetimine saldırın.

*Mavi Marmara 2 adıyla Filistinliler adına İsrail’e karşı deniz harekatı başlatın.

*Gençlik kolları başkanlarınızı şalvarlı ve sarıklı gençlerden oluşturun…

*Gösterilerinizde “Ya Allah bismillah Allahü ekber!” diye slogan atın. Bazılarınız da “Kanımız aksa da zafer İslam’ın!” diye bağırsın. Tek tük, “Kahrolsun laiklik!” diyenler olursa tadından yenmez.

Saygın CHP’nin sayın yöneticileri! Buna benzer onlarca öneri daha yazabilirim. Siz bu dediklerimi yaparsanız karşı mahallenin dilini bire bir konuşmuş olacağınızdan onların gönlünü fethedeceksiniz. Böylece sağ seçmen oyunu artık AKP’ye değil size verecek ve tek başınıza iktidara geleceksiniz.

Sanıyorum ki Tayyip Erdoğan bu müthiş CHP planı yüzünden sarayında hüngür hüngür ağlıyordur. “Eyvah, gitti saraylarım, uçaklarım!” diyerek…

‘ERMENİ SOYKIRIMI YALANDIR’DİYENLERİ ERGENEKONCU GÖSTEREN KİMDİ?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Ermeni soykırımı yalanı, Türk Tarih Kurumu gibi resmi kurumlar ve diplomatlarımızın gayretleri ile çözüldü.” demiş.

Kusura bakmasın da halk arasında böyle yalanlara kuyruklu yalan denir.

Çünkü, Türk milletini Ermeni soykırımcısı ilan eden odaklara en büyük desteği Sayın Oktay’ın partisi AKP verdi.

Hatta ve hatta Ermeni soykırımı yalanına karşı mücadele eden Talat Paşa Komitesi’ni etkisizleştirmek için onları Ergenekoncu ilan ettirdiniz ve yöneticilerini hapislerde çürüttünüz.

Şimdi ise Ermeni karşıtı havalara girip milleti kandırmaya uğraşıyorsunuz…

Tıpkı, bizler sizleri ısrarla uyarırken devletin bütün kurumlarını FETÖ’cülere teslim etmeniz gibi…

Tıpkı, bizler sizleri inatla uyarırken PKK ile Oslo’da, Dolmabahçe’de Kürdistan pazarlıkları yapmanız gibi… Şimdi çıkmışsınız, kendi elinizle büyüttüğünüz bu canavarlara karşı imiş havası veriyorsunuz ya… Ermeni soykırımı yalanı karşısındaki tavrınız da aynen öyle…

Bence yapacağınız en doğru iş, Ermeni soykırımı yalanını Avrupa Birliği platformlarında ve AİHM’de çürüten Doğu Perinçek ve Talat Paşa Komitesi’ne teşekkür etmektir. Ama biliyorum ki yapmayacaksınız…

Bu işin doğrusunu merak edenler şu açıklamayıokusunlar: https://www.aydinlik.com.tr/vatan-partisi-nden-oktay-a-soykirim-yaniti-birakin-mucadele-etmeyi-engellemeye-calistiniz-politika-ekim-2018


https://www.aydinlik.com.tr/chp-yi-kurtaracak-formulu-acikliyorum-riza-zelyut-kose-yazilari-ekim-2018

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: