İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Paşinyan: ABD’nin Ermenistan’daki laboratuvarlarının kapılarını Rus uzmanlara açtık

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rus uzmanların ABD’nin Ermenistan’da biyolojik araştırmaların yürütüldüğü laboratuvarlarına girmelerine izin verildiğini söyledi.

Rus Kommersant gazetesine konuşan Paşinyan, “10-15 gün önce benim şahsi talimatım üzerine Rus uzmanların söz konusu laboratuvarlara girmelerine izin verildi. Ben Ermenistan Başbakanı olduğum tarihten bu yana Rus uzmanlar, laboratuvarlara girme sorunuyla karşılaşmadı ve karşılaşmayacak” ifadelerini kullandı.
Laboratuvarların tamamen Ermeni yönetiminin kontrolünde olduklarına dikkat çeken Paşinyan, Biz işbirliğine hazırız ve Rus uzmanlar orada bulundu ve bu laboratuvarlarda korkulacak herhangi bir şeyin olmadığından emin oldu” diye konuştu.

Laboratuvarların kalitesinin çok iyi olduğuna dikkat çeken Paşinyan, “Onlar Rusya’ya karşı hiçbir şekilde kullanılamaz. Tam tersine biz, Rus uzmanlarını davet ediyoruz ve laboratuvarların ortak bir biçimde kullanılması konusunu görüşmeye hazırız. Onlar orada bulundular ve bir kez daha istedikleri zaman yine kısıtlanmayacaklar” diye sözlerini tamamladı.


https://tr.sputniknews.com/dunya/201809101035117568-pasinyan-abd-ermenistan-laboratuvar-kapi-rus-uzman/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: