İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Japonya Ermenistan vatandaşları için vize kolaylığı sağlayacak

Ermenistan  Dışişleri Bakanı Zohrap Mnatsakanyan’ın daveti üzerine resmi ziyaretle Ermenistan’da bulunan Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono Ermeni mevkidaşıyla birlikte düzenlenen basın toplantısında ileride Ermenistan vatandaşlarının daha kolay bir şekilde Japonya’ya gidebileceklerini açıkladı.

Ermenistan vatandaşları için vize kolaylığı sağlayacaklarını dile getiren Taro Kono “Benim için bu yeni statü ile ilk defa Ermenistan’da bulunmak büyük bir onurdur. Japonya dost ülke Ermenistan’la iki taraflı ilişkilerinin gelişmesine önem verdiğini belirtiyor” ifadelerini kullandı.

Japonya Dışişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamalara göre genç diplomatlar, avukatlar ve genel olarak devlet inşasını, halklar arasında diyaloğun geliştirmesini sağlayan uzmanlar hazırlama konusunda Japonya Ermenistan’la işbirliği yapmak istiyor.

Ayrıca Ermenistan ve Japonya yeni teknolojiler alanında da işbirliği yapmayı hedefliyorlar.

Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono ‘Kafkasya inisiyatifi’ çerçevesinde bölgesel projelerde, insan kaynakları, turizmi, iş şartları geliştirmek ve  iyileştirmek konusunda Ermenistan’a destek vereceklerini de vurguladı.

https://www.ermenihaber.am/tr/news/2018/09/03/Japonya-Ermenistan/136450

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: