İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermenistan Savunma Bakanı: Rusya’dan yeni savunma kredisi talep edebiliriz

Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan, yeni savunma kredisi için Rusya’ya başvurabileceklerini belirtti.
Tonoyan, bugünkü basın toplantısında, “Rusya’dan istenebilecek kredinin miktarını söyleyemem. Henüz bu konuda görüşmeler başlatılmış değil” dedi.
Ermenistan daha önce yeni silah ve askeri teçhizat alımı için biri 200 milyon diğeri de 100 milyon dolarlık olmak üzere 2 kredi almıştı. İlk anlaşma kapsamındaki silah teslimi tamamlanırken ikinci anlaşma kapsamında silah üretimi ve teslimi süreci de başlatıldı.

Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) Genel Sekreteri Yuriy Haçaturov’a karşı yürütülen soruşturma yüzünden ikinci anlaşma kapsamındaki silah tesliminin gerçekleşmeyebileceği yönündeki iddiaları değerlendiren Tonoyan, “Böyle bir bilgim yok” dedi. Bakan, teslim edilmesi gereken silahların henüz üretim aşamasında olduğunu dile getirdi.

Ermeni-Rus ilişkilerinde işbirliği ve partnerlik atmosferinin mevcut olduğunu belirten Tonoyan, “Uzun yıllar böyleydi ve bu değişmedi” dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı Yardımcısı Aleksandr Fomin ile bugün gerçekleşen görüşmeler için ‘aşırı başarılı’ diyen Tonoyan, “Bu başarı beklentilerimi aştı” diye ekledi.


https://tr.sputniknews.com/dunya/201808031034603004-ermenistan-rusyadan-yeni-savunma-kredisi-talep-edebilir/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: